Портфоліо Макайди Алли Вікторівни на тему: "Лінія вгору, лінія вниз"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Лінія вгору, лінія вниз

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра. Інформатика. Українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Алгебра. «Функція» Інформатика. «Табличний редактор» Українська література. "Прислів'я та приказки"

Вік учнів, клас

7 клас. 12-13 років

Стислий опис проекту

Проект "Лінія вгору, лінія вниз" присвячений важливому поняттю сучасної математики - функціональній залежності. В процесі роботи над проектом учні навчаться будувати графіки функцій, аналізувати та систематизувати отримані знання про навколишній світ, визначати головне та складати план виконання роботи, співпрацювати з однокласниками, аналізувати дані та отримувати результати для надання відповідей на тематичні запитання, вирішувати проблеми та приймати рішення по своїй проблемі. Учні розбиваються на малі групи, збирають інформацію щодо обраної теми та готують мультимедійну презентацію або інформаційний бюлетень [1],[2]. протягом певного періоду часу, потім демонструють їх своїм однокласникам. Наприкінці кожної презентації учні обговорюють її та відповідають на питання. Матеріал проекту являє собою пізнавальний інтерес для учнів і може застосовуватися для різних груп школярів внаслідок своєї узагальненості та практичної спрямованості.

Повний План вивчення теми

[План вивчення теми]

Навчальні цілі

Учні мають навчитися: співпрацювати в малих групах; планувати роботу групи; користуватися друкованими та Інтернет-ресурсами для накопичення інформації; синтезувати дані з різних джерел; будувати графіки функції, задані будь-яким відомим способом; знаходити область визначення функції; знаходити значення функції за даним значенням аргументу; читати графіки функцій; аналізувати графіки залежностей між величинами (відстань-час; температура-час); створювати презентації та публікації та демонструвати їх аудиторії. Учні набудуть навички проводити самостійне дослідження, оброблювати та узагальнювати отриману інформацію.

Опис оцінювання

Для оцінювання навчальних потреб учнів і їх попередніх знань на початку виконання проектів проводить тестування та організовується обговорення ключових питань у блозі учителя. Для того, щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД таблицю. Відповіді учнів та їх думки використовуються для подальшого планування своєї діяльності і докладнішого обговорення під час групових консультацій. Перед початком виконання завдань учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. Після цього учитель пропонує учням проект. Для того щоб учні чітко розуміли, що від них вимагають учитель демонструє свою Презентацію. Перша група учнів «Історики» знаходить матеріали з історичної довідки походження функції. За результатами своєї діяльності учні створюють блог дослідження. Зрозуміло, блог це одна із послуг глобальної мережі Інтернет. Кожен дорослий, батько чи мати, може бути проти висвітлення дій своєї дитини, її фотографій, міркувань, досліджень. Тому перед підведенням підсумків проекту необхідно отримати дозвіл від батьків, щоб уникнути непорозумінь. Друга група учнів «Дослідники» шукають де в житті застосовують поняття функції та створюють блог де розміщують свої дослідження. Третя група учнів «Експериментатори» знаходять різні способи задання функції. Створюють блог, де розміщують результати своїх експериментів.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку проекту учні: - обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; - складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі.

Впродовж роботи над проектом учні: - консультуються з учителем; - обговорюють проміжні результати; - здійснюють самооцінювання з використанням контрольних списків для презентації та інформаційного бюлетеню; - готуються до захисту; - оформляють результати індивідуальної, групової роботи та проекту в цілому; - оцінюють роботу в команді.

Наприкінці роботи учні: - проводять захист проекту; - задають один-одному питання; - обговорюють проект; - відповідають на питання вчителя.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Алла Макайда

Фах, навчальний предмет

учитель математики, математика

Навчальний заклад

Шишацька обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей

Місто\село, район, область

смт Шишаки, Шишацький район, Полтавська область

Контактні дані

0664110923

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.07 - 14.07.2012 року

Місце проведення тренінгу

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського

Тренери

Тимчук Олександр Валерійович