Портфоліо Майсака Ігоря Володимировича з теми "Стежками українських Карпат"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Стежками українських Карпат

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна, Географія, Біологія, Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Використання функцій при опрацюванні табличних даних. Логічні функції.

Вік учнів, клас

9-11 класи, вік учнів 14-17 років

Стислий опис

Проект розрахований на учнів 9-11 класів. Може бути використаний під час курсу « Я і Україна, Географія, Біологія, Інформатика». Виконуючи цей проект, учні впродовж місяця здійснять таку роботу:

- дослідять територію українських Карпат в межах сіл, що розташовані поблизу г. Піп-Іван ;

- проведуть учнівську конференцію «Стежками українських Карпат»;

- створять учнівську презентацію;

Як кінцевий продукт цього проекту учні напишуть звернення до депутатів Верховинської районної Ради з метою вирішення проблем продажу земель в регіоні с. Дземброня, залучать громадськість до обговорення цієї теми.

   Цей проект буде представлений на розгляд педагогічної Ради школи.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

- розвиток здатності до співробітництва при виконанні практичних робіт та екскурсій; - заохочення до самореалізації своїх здібностей, інтересів та життєвих планів засобами географії; - обґрунтування доцільності наукового підходу до природокористування, єдності навколишнього середовища, людини та її діяльності в територіальному аспекті; - формування емоційно-ціннісного ставлення учнів до навколишнього середовища на основі знань про природу.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і груповх консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список оцінювання для вікі або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі)

Діяльність учнів

Перед початком реалізації проекту учитель знайомить батьків та своїх колег із основними принципами та перевагами використання методу проектів у навчанні за допомогою відповідних інформаційних бюлетнів. Потім учитель знайомить учнів та їх батьків з темою проекту, ключовими та тематичними питаннями на які буде потрібно дати відповідь у ході виконання проекту. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).

Перед початком роботи з інтернет-ресурсами, учні мають ознайомитися із законом про авторське право. Крім того, учні знайомляться із шаблонами: листа, для отримання дозволу використання матеріалів потрібного ресурсу; оформлення списку використаних джерел.


Робота над реалізацією проекту починається з того, що учні об’єднуються у три групи. Для фасилітації під час організаційних моментів учням можна запропонувати скористатися відповідним сервісом визначення учасників груп. Це перший етап проекту (2 тиждня) І-а група збиратиме матеріал про діючу нормативно-правову базу в сфері приватизації землі (робота в мережі Інтернет, консультації у районних юристів).; ІІ-а група збирає матеріал про приватизацію землі в с.Дземброня (опитування місцевих жителів, збір інформації з Верховинського районного земельного відділу); ІІІ-я група збирає матеріал з пропозиціями та порадами громадськості щодо приватизації земельних ділянок Карпатського регіону (опитування місцевих жителів, робота в мережі Інтернет). Для підготовки презентації та вікі-сторінки учасники проекту збираються в туристичний похід по маршруту с.Дземброня - г. Вухатий Камінь - г. Піп Іван - г. Смотрич - с. Дземброня. Проводять опитування місцевих жителів щодо приватизації земельних ділянок і по результатах дослідження складають таблицю та діаграми у програмі Excel, які характеризуватимуть тенденцію продажі земельних участків по роках за період від 2005 р. по 20011 р. Також будують діаграму з функцією прогнозу на предмет визначення року остаточного продажу земельних ділянок даного регіону.

Другий етап проекту (15 днів). Всі учні зібраний матеріал опрацьовують , систематизують, аналізують, структурують інформацію, оформляють її у вигляді презентації та вікі-сторінки. Також звертаються до депутатів Верховинської районної Ради. Учні навчаються працювати з програмою Power Point. Вони планують та створюють сценарій презентацій, створюють мультимедійну презентацію.

На завершальному етапі(1 день) роботи демонструють презентацію перед учнями, дирекцією, вчителями та гостями.

Колективною роботою буде створення вікі-сторінки учня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Майсак Ігор Володимирович

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Навчальний заклад

Верховинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

смт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область

Контактні дані

Alex-millitary@rambler.ru

Відомості про тренінг

Термін проведення тренінгу

28.05.2012-1.05.2012

Місце провведення тренінгу

смт.Верховина, Верховинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Тренери

Дідушко Василь Петрович