Портфоліо Мазуренко Світлани з теми "Доля жінки у творчості Т.Г. Шевченка"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Тема жіночої долі у творчості Шевченка.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література. Навчальний проект стосується образотворчого мистецтва, історія.
Вік учнів, клас
9 клас, 14-15 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект для учнів 9 класу. Назва проекту - «Тема жіночої долі у творчості Тараса Шевченка». Учні ознайомлюються з творами Шевченка, у яких описано тяжку долю жінки, аналізують та виділяють головне, характеризують жіночі образи, вправляються в написанні творчих робіт.
Учні працюють шляхом пошуку інформації в Інтернеті, роботі зі словниками, літературою, спілкуванні з вчителями та однолітками. Результати презентують у вигляді презентації, wikі-статті,блогу. В кінці роботи над проектом діти обговорюють свої роботи, діляться враженнями.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту «Доля жінки у творчості Т.Шевченка». Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою оцінювання презентації, оцінювання статті, оцінювання блогу, опитувальника. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком вивчення теми вчитель демонструє стартову презентацію з теми «Доля жінки у творчості Шевченка» , розповідає про майбутнє дослідження учнів. На початковому етапі вчитель обговорює з класом ключове питання «Чому доля жінки є болючою у творчості Т.Шевченка»?». Методом мозкової атаки визначають напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють предметні групи і отримують завдання з урахуванням своїх інтересів:
1група - У чому проявляється еволюція жіночого образу в поезіях Т. Шевченка? Результат своєї діяльності учні оформлюють у вигляді вікі-статті Wiki-стаття з теми "Еволюція жіночого образу у творах Т.Г.Шевченка".
2група - Які типи втілення жіночої долі прослідковуються у творчості поету? (за творами «Катерина», «Наймичка», «Марія»). Результат – блог.
3 група - Шевченко-художник (за прочитаними творами). Результат - презентація.
Упродовж усього навчання вчитель консультує учнів, спостерігає та аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (ЗХД-схема, асоціативний кущ, оцінювання wіkі-статті, оцінювання блогу), учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка результатів досягнень учнів та відбувається представлення результатів досліджень роботи над проектом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Мазуренко Світлана Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Баницький НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ "Барвінок"
Місто\село, район, область
с. Баничі Глухівський район Сумська область
Контактні дані
mazurenko9999@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27.01.2014 - 02.02.2014
Місце проведення тренінгу
Баницький НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ "Барвінок"
Тренери
Антонченко Марія Олексіївна
Клочко Оксана Миколаївна