Портфоліо Мавдрик Н.О.
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Рослини - зелене диво Землі
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Я і Україна. Природознавство (Тема: «Рослини – живі організми»); інформатика
Вік учнів, клас
3 клас, 8 - 9 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект "Рослини – зелене диво Землі" призначений для учнів 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми з теми «Рослини – живі організми». В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднуватися в групи згідно з побажаннями та нахилами учнів. На деяких уроках буде відведено час для представлення результату діяльності кожної групи, а на підсумковому уроці з теми буде проведено захист міні-проектів кожної групи учнів. Робота проводиться для того, щоб познайомити учнів з царствами та вилами рослин, їх диханням та розмноженням, охороною. Під час виконання завдань навчального проекту школярі зберуть інформацію проаналізують, узагальнять та систематизують свої знання з теми. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою. Учні будуть шукати інформацію в енциклопедіях,журналах,в Інтернеті.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
• Перед початком роботи над проектом учні проходять опитування у вигляді тестових завдань. Для того, щоб оцінити навчальні потреби учнів, вони заповнюють таблицю «ЗХД».
• Протягом роботи над проектом учні проходять проміжне оцінювання у вигляді тесту. Оцінювання здійснюється вчителем на основі критерії навчальних досягнень учнів. Двічі на тиждень проводяться, призначені за особливим розкладом, консультації за участю окремих груп та співбесіди за участю окремих учнів для моніторингу прогресу та відповіді на питання учнів.
• В кінці проекту учні проходять підсумкове оцінювання у вигляді презентації проекту. Учитель виставляє оцінку згідно плану оцінювання презентації. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Навчальний проект пропоную учням 3 класу під час вивчення теми «Рослини – живі організми».
Перед початком роботи над проектом учні проходять опитування у вигляді тестових завдань Тест (початкове оцінювання). Для того, щоб оцінити навчальні потреби учнів, вони заповнюють таблицю «ЗХД» ЗХД (3 клас Рослини).
На початку проекту вчитель демонструє учням власну презентацію Учительська презентація, в якій ставить мету та дає завдання учням. Вчитель розподіляє дітей на групи за інтересами. Перша група «Дослідники» малює схему будови рослини; дізнається, як живляться та дихають рослини. Друга група «Селекціонери» знайомиться з групами рослин, будує схему; дізнається, якими бувають дерева, кущі та трав’янисті рослини, збирає фотографії однорічних, дворічних та багаторічних рослини. Третя група «Екологи» знаходить інформацію про Червону книгу України та рослини, занесені до неї; збирає малюнки та фотографії цих рослин.
Протягом роботи над проектом учні збирають інформацію в довідковій літературі, енциклопедіях та мережі Інтернет. Проходять проміжне оцінювання у вигляді тесту Тест(формуюче оцінювання). Оцінювання здійснюється вчителем на основі критеріїв навчальних досягнень учнів. Двічі на тиждень проводяться, призначені за особливим розкладом, консультації за участю окремих груп та співбесіди за участю окремих учнів для моніторингу прогресу та відповіді на питання учнів. За допомогою батьків учні створюють учнівську презентацію «Рослини – зелене диво Землі» Учнівська презентація, в якій узагальнюють зібрані матеріали та викладають її на власній wiki-сторінці
Завершальний етап – це проведення відкритого уроку, на якому учні демонструють свою презентацію. Вчитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форму оцінювання презентації Оцінка презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія Мавдрик
Фах, навчальний предмет
Початкове навчання; трудове навчання, Я і Україна, основи здоров'я, інформатика
Навчальний заклад
Мар'є-Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
село Мар'є-Дмитрівка, Софіївський район , Дніпропетровська область
Контактні дані
naftusya1991@gmail.com
natusik1991@meta.ua
school-teacher42@hotmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
04 листопада - 16 листопада 2013 року
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровська область, Софіївський район, село Мар'є-Дмитрівка, Мар'є-Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Тренери
Клименко Світлана Вікторівна