Портфоліо Лічінкіної Вікторії за темою "Гриби"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Г р и б и

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Прирозознавство. Жива природа України. Гриби – живі організми.

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту

Метод проектів Lichinkina1.jpg Метод проектів Lichinkina2.jpg


В ході проекту учні знайомляться з будовою, видами, значенням грибів.

Вивчають правила збирання грибів.

Використовуючи підручник природознавства, матеріали Интернет-видань, а також користуючись міською бібліотекою, учні знаходять матеріал з даної теми.

Учитель проводить екскурсії з метою ознайомлення з видами грибів.

Підсумком роботи учнів буде презентація та усний виступ учнів.

План вивчення теми

Відкрити план

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (де можна зустріти гриби, їх будову). Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю».

Після демонстрації вчительської презентації, вони поодинці або в групах збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися».

Після вивчення теми учні починають відповідати на питання проекту, записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися формувати в учнів вміння робити самооцінку і рефлексію. Для цього я запропоную учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Учням будуть роздані таблиці з критеріями оцінювання.

Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Контрольний список для мовлення.

Форма оцінювання для дослідження. Початкові класи

Форма оцінювання мультимедійної презентації

Форма оцінювання співробітництво. Початкова школа

Діяльність учнів та вчителя

Спочатку вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Із учнів формуються групи дослідників, кожна з них обирає собі тему із переліку визначених вчителем. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД». Проходять вхідне он-лайн тестування.

Разом з вчителем клас вирушає до краєзнавчого музею з метою екскурсії, щоб в учнів склалося певне уявлення про природу рідного краю та щоб краще пробудилася цікавість до своїх тем досліджень.

Передбачаються в подальшому мандрівки конкретних дослідницьких груп учнів з вчителем до лісу, степу, відвідування бібліотеки, ознайомлення з каталогом краєзнавчої літератури. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи дослідників представляють результати своєї діяльності у формі презентацій, учнівських публікацій, вікі - статті (3 групи) на широкий загал на четвертому тижні. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лічінкіна Віта Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ

Дніпропетровської обл.

Контактні дані

vitalichinkina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06 - 24.06.2017

Місце проведення тренінгу

м. Новомосковськ

Дніпропетровської обл.

середня загальноосвітня школа № 18

Середня загальноосвітня школа № 6

Тренери

Скуратовська Людмила Григорівна

Полякова Марія Вікторівна

Мартинова Ольга Вікторівна