Портфоліо Лісєєвої Анни з теми "Як я можу змінити світ на краще?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Світ, у якому ти живеш»

Основний та другорядні навчальні предмети

Природознавство, інформатика

Вік учнів, клас

3 клас 9 років

Стислий опис проекту

В цьому проекті учні 3 класу досліджують об'єкти живої та неживої природи, виконують різноманітні завдання, проекти. Вони читають та аналізують різноманітні версії цих казок про тварин та рослин, знаходять цікаву інформацію про природу, підбирають прислів’я, приказки, вірші, загадки, народні прикмети про рослини, дізнаються про рослини, як частину живої природи, досліджують рослини та порівнюють, як відрізняються різні рослини за своєю будовою, зовнішнім виглядом, яку користь дають нам різні рослини, для чого потрібні рослини в природі. Навчаться виконувати завдання парами, в групах, висловлювати свої думки, ділитися своїми враженнями та робити висновки за даною темою.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

На початку проекту діти працюють з таблицею З-Х-Д, розглядають схеми та обговорюють основні питання проекту. Впродовж роботи над проектом діти отримували цільові настанови та консультації вчителя , після чого проводили самооцінку своїх досягнень та самоконтроль своєї роботи. Наприкінці роботи над проектом діти презентували свої проекти та захистили презентації до них, було проведено оцінку результатів.

Форма оцінювання блогу

Форма оцінювання вікі - сайтів

Форма оцінювання для дослідження

Форма оцінювання для дослідження - 2

Форма оцінювання співробітництва


Діяльність учнів та вчителя

Мета проекту – одержання інформації на основі спостережень, дослідницької та практичної діяльності учнів у природі та з її обєктами. Проект активізує мислення дітей, розвиває увагу, допитливість та спостережливість, спонукає до дій, у яких проявляється громадянська позиція дітей стосовно навколишнього середовища, дозволяє закріпити знання про рослинний та тваринний світ, умови розвитку рослин, учить дитину самостійності, виховує працелюбність. Учні ознайомлюються з учительською презентацією, та методом проектів (буклет) Розподіляються на групи, розподіляють обовязки в кожній групі. Розказують казку «Ріпка» та «Чипполіно», роблять порівняння між казками та між рослинами в навколишньому середовищі, визначають ознаки живої та неживої природи, визначають об’єкти живої, неживої природи та не природи взагалі. Під час роботи над проектом учні здійснюють пошук інформації, приносять фотографії рослин, ілюстрації до казок, свої малюнки із зображенням рослин. Приносять підібрані народні прикмети повязані з рослинами, вірші, загадки, прислівя, приказки про рослини,в яких підтверджується ознака живої істоти. У рамках проекту учні висаджують свою рослину(цибулину) на підвіконні. Для створення такого городу слід узяти невеликий ящик, насипати в нього грунт. Великі та середні цибулини саджають на відстані 4 см одна від одної, на глибину 3-4 см. Для цибулинок-сіянок роблять у грунті канавки завглибшки 2 см й висаджують цибулинки на відстані 3 см одна від одної. Діти мають щодня акуратно, через ситечко, поливати город відстояною водою кімнатної температури. Уже через 2-3 тижні можна буде побачити результат дії на рослину сонця і води, свої спостереження діти оформлюють у вигляді блогу, після чого діти повинні зробити висновок, щожива природа не може існувати без живлення, тепла, світу та пройти он-лайн опитування. Проводиться етап оформлення результатів проекту. Організовується виставка з дитячих робіт, поробок, городів. За допомогою вчителя робиться презентація проекту та проходить демонстрація цього проекту. Заслуховуються доповіді дітей.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лісєєва Анна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Харківська гімназія № 152

Місто\село, район, область

Харків

Контактні дані

Liseeva_Anna на mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього", м. Харків, Ленінський район, Гімназія №152, 03-14 червня 2013 року