Портфоліо Люкляна Михайла Дмитровича з теми "Вітаміни в житті людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Вітаміни в житті людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основні :біологія ,хімія,основи здоровя другорядні: фізкультура , укр.мова

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вітаміни в нашому житті

Вік учнів, клас

10 клас, 14 р [1]

Стислий опис проекту

Проект розрахований для учнів 10( 8) класу. В ході проекту учні досліджують потребу вітамінів у щоденному харчуванні , а також вивчають між предметні зв’язки ( біологія тощо). Учні знаходять цікаву інформацію на дану тему . Учнями буде розглянуто висвітлення цієї проблеми на сторінках преси та в мережі Internet. Як результат роботи учні створять мультимедійні презентації, напишуть статті для публікації та створять веб-сайт. Кінцевою метою є створення збірки « Вітаміни у нашому житті » . Проект буде представлений на засіданні учнівської ради.

Повний План вивчення теми

[2] Основні питання: Ключове питання:Яким повинно бути здорове харчування ?

Тематичні питання:1. Природні джерела вітамінів.2. Біологічна роль вітамінів

Змістові питання:1. Історія відкриття вітамінів.2. Жиророзчинні і водорозчинні вітаміни.

Навчальні цілі

Учні ознайомлюються з учительською презентацією[3], що містить ключові та тематичні питання проекту, запрошуються до роботи. Школярі об’єднуються у групи і виконують певні завдання. Група дослідників: досліджує потребу вітамінів у щоденному харчуванні. Група практиків: досліджує потребу вітамінів у щоденному харчуванні. Група теоретиків: досліджує потребу у жирах, вуглеводах, білках у щоденному харчуванні. Представники кожної робочої групи готують матеріали для розміщення його на сторінках підсумкового продукту, підбирають відповідні фотографії, картинки. Результат проекту подається у вигляді презентацій, публікації і веб-сайту. Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується учнями.

Опис оцінювання

Учні будуть оцінюватися за створення презентації[4], публікації[5] та веб-сайту[6] згідно розроблених критеріїв. Форми для оцінювання кожного виду діяльності розроблені і вміщені в Портфоліо. Учні отримують ці критерії оцінювання до початку роботи за проектами для здійснення оцінки своєї роботи.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

День 1 •Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації.[7] •Учні об’єднуються у групи: дослідники, практики,теоретики. •Учні обирають партнерів для виконання проекту.

День 2 •Група дослідників проводить інтернет-дослідження, збирають матеріал про вітаміни В,РР,К , історичні факти.[8] •Група ж практиків -вітаміни , їх роль в житті людей.(А,Д,Е,С)[9] •Група теоретиків- інформацію про білки , вуглеводи ,жири[10].Їхня роль для життя людини День 3 •Група дослідників опрацьовує зібраний матеріал, робить висновки та адаптує текст до використання. •Група практиків опрацьовує зібраний матеріал, робить висновки та адаптує текст до використання. •Група теоретиків опрацьовує зібраний матеріал, робить висновки та адаптує текст до використання[11]

Дні 4, 5, 6 •Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint. •Учні створюють PowerPoint презентації (інформаційні бюлетені[12], веб-сторінки).Див. форми з вимогами. День 7 Учні презентують свій кінцевий продукт однокласникам та делегують вибраних на представлення проекту на засіданні учнівської ради школи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Люклян Михайло[13]


Кроки до чистого сумління Кожен з нас погодиться , що ми сьогодні живемо у світі більш вульгарному , зіпсованому , ніж декілька десятків років тому.Моральні цінності втрачаються . Все важче виховувати молодих людей.Ті аргументи , які могли вплинути на свідомість дитини 20 років назад , зараз розцінюються , як застарілі.Тому я пропоную новий підхід щодо виховання молодих людей.Іноді вчителі можуть висловлюватись : « Я вже втомився читати лекції дітям про шкідливі звички , тому що результату немає жодного ».Але в одній книзі мудрості сказано :«Сій насіння ранком своє та й під вечір нехай не спочиває рука твоя, не знаєш бо ти , котре вийде на краще тобі ...»Результат може прийти тоді , коли ми його не очікуємо. Вчені давно довели , що під впливом певної інформації міняється склад розуму людини , тобто нейронні зв’язки .І людина має мислення або тілесне , або моральне.А при груповій роботі ефект є завжди , тому що ми застерігаємо інших дітей від проблем , які можуть виникнути внаслідок недотримання високих моральних принципів : це втрата самоповаги , небажані хвороби , зруйноване сумління. Мета вчителя довести учням , що бути чистими означає бути непорочними і бездоганними у вчинках і стосунках. Ми мусимо навчити дітей негайно відкидати зло. Реакцію на зло слід довести, так би мовити, до автоматизму. Можливо, під час медичного огляду лікар постукував вам неврологічним молоточком по сухожиллю трошки нижче колінної чашечки. Від удару ваша нога мимоволі й миттю випрямилась. То була рефлекторна реакція — ви не думали, що вам робити. Так само нам слід реагувати, коли стикаємося зі спокусою вчинити щось неправильне. Бажання залишатися чистими(у всіх сферах життя ) і навчене сумління має миттєво спонукати дітей відвертатись від зла.Виховання і навчання має базуватись на таких складових , як соціальна , психологічна , духовна чистота думок ,фізична .

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28/08 .2012-31/08 2012 року

Місце проведення тренінгу

Вигодський навчальний корекційно- ребілітаційний центр Івано-Франківської області[14],[15]

Тренери

Неспляк Володимир, Губернат Мирослава