Портфоліо Лучковського Андрія Ігоровича з теми "Орнаменти в житті мого народу"
Зміст
Назва навчальної теми
Орнаменти в житті мого народу
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, Я і світ, образотворче мистецтво
Вік учнів, клас
2 клас (може використовуватися в 3-5 класах)
Стислий опис проекту
В цьому проекті учні молодих класів подорожують Україною, щоб побачити, як різні культури впливають на їх національні орнаменти. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, вони шукають та аналізують відомості про різноманітні національності, дізнаються про їх характерні орнаменти, досліджують зв'язок між культурою та її матеріальним відображенням. В результаті діти отримують мапу України з розміщеними на ній етнічними орнаментами.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють бланки ЗХД та форму вхідного тестування, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби та рівень знань учнів, щодо цієї теми. Такі методи можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи досліджуваної теми та яку корекцію необхідно здійснити. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої вікі-статті і оцінити їх до оцінки учителя. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Відповіді учнів на Ключове запитання під час створення ними вікі-статті надає відомості про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проектах про орнаменти широкими поняттями. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Для унаочнення та систематизації одержаних результатів учні створюють концептуальну карту, на яку виносять всі матеріальні носії з результатами реалізації проекту.
Контрольний список для вікі-сайту
Форма зворотнього зв'язку однокласників
Діяльність учнів та вчителя
День перший Вчитель готує презентацію з ЗХД та діаграму навчальних потреб учнів. Учні шукають інформацію які етнічні групи проживають на території України та де саме.
День другий Вчитель готує зразок графічної схеми розташування нац.. меншин на території країни. Дослідження етносів
Для кожної з основних етнічних груп добирають характерний орнамент, визначають його основні властивості.
День третій Вчитель готує контрольний список вимог оформлення роботи. Учні заповнюють контрольний список, ведуть журнал навчання.
День четвертий Вчитель проводить корекцію ескізів. Учні малюють на папері ескізи. Переносять у Paint.
День п’ятий Вчитель керує демонстрацією. Аналізує зміни у діаграмі навчальних потреб учнів. Учні презентують власні роботи та оцінюють роботи інших. Повторно заповнюють діаграму навчальних потреб.
Учні агрегують та асимілюють інформаційний масив даних, необхідний для реалізації проекту, заповнюють форми оцінювання веб-ресурсів. За допомогою опитувальника здійснюється попереднє і поточне оцінювання та моніторинг навчальних потреб та сподівань учнів.
Учнівська вікі-стаття "Орнаменти моєї країни"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лучковський Андрій
Фах, навчальний предмет
Фізика, інформатика. Предмет Інформатика
Навчальний заклад
СШ 304
Місто\село, район, область
Київ
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
26.03-30.03.13
Місце проведення тренінгу
Київський ліцей інформаційних технологій №79
Тренери
Шевчук Лариса Петрівна, Скрипка Анна Володимирівна