Портфоліо Литвин Л.М. проекту з навчальної теми "Історичне минуле нашого народу"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Історичне минуле нашого народу.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Казкові та історичні мотиви літописних сюжетів. Літописні оповіді.

Історія, Психологія, Інформатика, Право


Вік учнів, клас

5 клас 10-11 років.

Стислий опис проекту

5 клас «Повість минулих літ» - найдавніший літопис нашого народу. Ознайомлення зі змістом оповідей літопису «Повість минулих літ.» Робота з текстом легенди «Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь». Проект спрямований на формування розумінні значення давнього літописання для нащадків. Дослідження зв’язку тих подій із сучасною історією України. Виховування навичок колективної роботи. Результати роботи учні можуть представляти в презентаціях, публікаціях, блогах.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту я роздаю дітям таблиці ЗХД. Діти переглядають презентацію вчителя. Використовую тести, опитування, діагностику навчальних потреб учнів, «мозковий штурм» і визначаю рівень знань учнів на початок вивчення теми. Для цього використовую такі інструменти, як опитувальник, основні запитання, таблиці ЗХД, пропоную сильнішим учням створити свої презентації, проводжу анкетування, слабшим пропоную виконати завдання за шаблоном. Також діти створити кросворди, провести самооцінку. Під кінець проводиться контроль рівня знань учнів з даної теми за допомогою он-лайн тестування.

Контрольний список спостережень за навичками мислення

Контрольний список для спостереження групової роботи

Форма оцінювання презентації

Діяльність учнів та вчителя

Перш ніж починати працювати за методом проектів вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання. Перед початком конкретного проекту вчитель отримує дозволи від батьків , ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки.

На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, у ході мозкового штурму складають асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються із учителем, об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі.

Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відвідують музеї, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу.

На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати.

Завдання для роботи груп: Архівісти. Опрацювати історичні джерела та зробити висновок «Казка чи реальність в мотивах літописних сюжетів»

Історики . Опрацювати літературу, запропоновану вчителем, зробити висновки про зв’язок між сучасними подіями і історією України.

Мовознавці . Проаналізувати особливості написання «Повісті минулих літ».

Літератори. Проаналізувати риси характеру князів.

На третьому етапі учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Учні проводять он-лайн анкетування однолітків. Планують розміщення матеріалу на сторінці Блогу, підбирають ілюстрації до презентацій, створюють учнівські публікаціі.

На заключному етапі відбувається захист проектів - представлення учнівських презентацій, публікацій, перегляд блогу.

На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. у ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність, створює шаблон з підказками для виконання проекту та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Литвин Людмила Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа №6

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл..

Контактні дані

lytvyn.ljudmila на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03.2015р.-28.03.2015р.

Місце проведення тренінгу

СЗШ №6, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл..

Тренери

Мартинова Ольга Вікторівна