Портфоліо Листок

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Учбовий проект «Будова та функції листа»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія

Навчальна тема

Учбовий проект «Будова та функції листа»


Вік учнів, клас

7-8 клас, 13-14 років


Стислий опис проекту

Цей проект розрахований на учнів 13-14 років. Робота над проектом підвищує інтерес до біології, поглиблює знання про лист,спонукає до пошуку в дослідницькій діяльності. Протягом роботи над проектом учні в малих групах будуть робити: Флористи: збирають гербарій листів Дослідники: досліджують, які бувають листи Журналісти:знаходять матеріал про цікаві листи і створюють презентацію.


Повний План вивчення теми

[План вивчення теми]


Навчальні цілі

Сформувати поняття про будову листа; Розвивати допитливість учнів, навики роботи з додатковою літературою, мережею інтернет, вміння робити висновки та узагальнення; Pозвивати мову, пам’ять, мислення, уяву, інтерес до сучасної біологічної науки, почуття відповідальності за свої дії; Розвивати навички створення презентації та публікації; Виховувати бажання і здатність вчитися впродовж життя.


Опис оцінювання

До початку проекту: Було проведено анкетування учнів за допомогою он-лайн опитувальника.

Реалізація проекту: 1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою за допомогою організаційної діаграми. 2. Робота з таблицею «ЗХД» 3. Проводиться за контрольним списком групова робота над проектом 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія»

Після закінчення проекту: 1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації, вчитель повинен оцінити готові проекти учнів. 2. За допомогою форми оцінювання презентації кожен учень має оцінити свої досягнення. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп


Діяльність учнів

1 урок Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації, публікації про метод проектів (стор.1 і стор.2) та ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: «Чим цікаві листи?». Запитати, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Запропонувати напрямок: «З чого складається лист?». Провести анкетуання учнів за допомогою он-лайн опитувальника, роздати таблицю «ЗХД», щоб учні почали її заповнювати. Протягом проекту - щоб поділитися поточними результатами, розв’язати питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців. Учні діляться на групи розподіляють ролі та обов’язки в групі. На початку роботи над проектом першим завданням буде пошук і систематизація інформації про досліджувані об`єкти: історію їх виникнення, фактичні параметри (розміри), зображення (креслення, малюнки і т.д.). Використовуючи пошукові ресурси Веб – сайтів, учні повинні бути ознайомлені з різними аспектами роботи за комп’ютером та в Інтернеті. Флористи Займаються збором гербарію листів різних форм. Шукають назви листів за допомогою запропонованих сайтів Дослідники Досліджують, які бувають листки Журналісти Займаються пошуком інформації про листи різних рослин і створюють презентацію «У світі цікавих рослин» При виконанні проекту активно буде використовуватись Інтернет, проводитися рефлексія.

2 урок Захист проекту та дискусія з ключового питання - Доповнення та відповіді на питання з боку опонентів - Формулювання висновку Оцінювання презентації за допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації.

Вчитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької та практичної роботи та їх участі в проекті. Виставляє оцінки.

По завершенні проекту - щоб поділитися враженнями, презентувати результати, знайти цікаві ідеї для поглиблення і продовження роботи над темою.


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Панченко Марина Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Біологія

Навчальний заклад

Хлібодарівський НВК Волноваської районної ради Донецької області

Місто\село, район, область

Волноваський р-н, Донецька обл.

Контактні дані

0669416544

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07.08.2012 –14.08.2012

Місце провведення тренінгу

с.Хлібодарівка

Тренери

Грішко Олена Володимирівна