Портфоліо Лисенко Інни з теми "Життя цікаве"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

"Життя цікаве"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, інформатика, Основи здоров'я

Навчальна тема (як записано в програмі)

БАКТЕРІЇ

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

  • В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які допоможуть вивчити роль бактерій в природі та житті людини
  • В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про захворювання які викликають бактерії
  • Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про періоди зростання хворих на ангіну, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних
  • В учнів формуватимуться уміння з’ясовувати ознаки, за якими класифікують бактерій
  • Учні зможуть визначати загальні ознаки бактерій та описувати особливості їх будови
  • У результаті роботи над проектом учні зможуть
    • аналізувати роль бактерій в природі та житті людини;
    • працювати як вчені з планування, проведення досліджень, аналізу та написання звітів проведених експериментів.

Опис оцінювання

На початку проекту здійснюється визначення навчальних потреб учнів за допомогою З-Х-Д таблиці. ЗХД

Учні використовують Контрольний списокоцінювання учнівської презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні.

Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму Самооцінювання прикладу учнівської роботи, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На першому етапі учитель демонструє власну презентацію, що пояснює учням переваги навчання за методом проектів Стартова презентація

Оголошує та пояснює тему для учнів, попросивши їх розповісти, що вони знають про бактерії. Щоб визначити їх навчальні потреби, пропонує З-Х-Д таблицю

Дає їм час довідатися про бактеріальні хвороби найбільш поширені у нашому місті. Для цього планує екскурсію до ЦРЛ, щоб сприяти підвищенню інтересу до цієї теми.

На екскурсії учні мають аналізувати отриману інформацію та оформити її у вигляді діаграми.

На наступному етапі учитель об’єднує учнів у експертні групи, які будуть досліджувати позитивну і негативну роль бактерій у нашому житті. Кожна група ділиться своїми знаннями з іншими групами.

Досліджуючи шкоду від бактерій, дає завдання для учнів зробити прогнози про те, що є причиною виникнення такого поширеного захворювання, як ангіна. Нагадує учням, що вони мають зробити прогнози, висловити гіпотези про те, від чого люди можуть захворіти. Учить учнів бути уважними, щоб уберегтися від цього захворювання.

Працюючи над питанням користі бактерій, забезпечує учнів джерелами, з яких вони можуть зібрати необхідну інформацію. Після вивчення джерел учні можуть створити таблицю з аналізом отриманих результатів, інформаційний бюлетень, який інформуватиме громадськість про важливість бактерій для живої природи, розвіюючи упередження щодо виняткової їх шкоди.

Учні проводять опитування однокласників та учнів школи з проблеми "Що ви знаєте про бактерії?" опитувальник

Після аналізу отриманих результатів учні готують презентацію, яка допомагає краще представити результатами іншим та інформує інших про те, яке значення мають бактерії у природі та житті людини Значення бактерій

Діяльність спільноти

Усім класом учні обирають, кому вони будуть демонструвати свої презентації, щоб розказати іншим про те, яка шкода може завдаватися бактеріями, яку користь вони приносять, а також обговорюють шляхи запобігання бактеріальним захворюванням. Такі заходи можна здійснювати для інших учнів, батьків, місцевої влади та інших зацікавлених груп.

Учні створюють інформаційний бюлетень, пов'язаний з їхньою проектною роботою. Його можна роздавати місцевій громаді і залишати, наприклад, у місцевих аптеках та лікарнях.

Нарешті, учні інформують широку аудиторію, створивши вікі-статтю з рекомендаціями для діяльності спільноти. Вони можуть також написати прес-релізи для місцевої газети.вікі-стаття "Бактерії"

Повернення до Ключового запитання

Для завершення навчальної теми попросіть учнів повернутися у своїх журналах знову до Ключового запитання: Чи можливе життя без бактерій? Заохочуйте учнів повернутися до своїх перших відповідей на Ключове запитання та подивитися, чи змінилася відповідь під час вивчення теми. Попросіть їх розглянути, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки. Заохочуйте обговорення серед однокласників для поглиблення знань, обміну думками та подальшого розвитку їх мислення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Лисенко

Фах, навчальний предмет

біологія, хімія

Навчальний заклад

Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м. Конотоп Сумської області

Контактні дані

lysinna@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-19 серпня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна