Портфоліо Лирчикової Надії Сергіївни для учнів 7 класу з алгебри

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет вчителя

Wwww2.JPG

Wwww1.JPG


Назва навчальної теми

Подорож математичним океаном в королівство Рівнянь.

Навчальні цілі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика,фізика, хімія

Вік учнів, клас

12-13 років,7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Математика – це наука про рівняння. Навчальною програмою з алгебри в 7 класі передбачено вивчення теми « Лінійні рівняння з однією змінною». Проект «Подорож математичним океаном в королівство Рівнянь» створено з метою розширити та поглибити знання учнів про рівняння, способи їх розв’язання, здійснити історичний екскурс у їх виникнення та показати застосування у фізиці та біології. Робота над проектом буде проходити паралельно з вивченням відповідної теми з курсу алгебри 7 класу. В процесі передбачається розвиток навичок в учнів роботи в мережі Інтернет, іншими джерелами пізнавальної інформації, її обробкою та систематизацією, вміння здійснювати презентацію результатів своєї роботи. Робота в трьох групах передбачає пошук відомостей про рівняння, їх види, історичних відомостей про виникнення та дослідження вченими і оформлення у вигляді бюлетеню; дослідження інформації про способи розв’язання та їх властивості, застосування рівнянь для розв’язування задач як у математиці, так і в суміжних науках (фізиці, біології, астрономії) та створення презентацій; з’ясування змісту понять, пов’язаних з рівняннями та їх розв’язку, висвітлення результатів дослідження у «Математичному віснику»(учнівська вікі-стаття).

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться у продовж всієї навчальної теми До початку проекту: для оцінювання попередніх знань учнів про розв’язування лінійних рівнянь застосовується Опитувальник з теми «Розв’язування лінійних рівнянь». Окрім цього учні заповнюють в Таблицях «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися. В ході реалізації проекту: учні заповнюють таблицю «Контрольний список. Співробітництво» та Форму взаємооцінювання групової роботи. Для само оцінювання та під час планування і проведення учнями проекту вони заповнюють «Форма оцінювання дослідницького процесу». Після закінчення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форма оцінювання до вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні заповнюють третій стовпчик «ЗХД»: Дізналися. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статті

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність. Перший день. Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Розв’язування лінійних рівнянь». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД» Учні об’єднуються у три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: дослідники, науковці, практики Дослідники: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу досліджують текстову задачу як модель реального процесу, шукають способи розв’язування прикладну задачу за допомогою рівняння результатом їх діяльності є Вікі стаття «Чи може здивувати задача» Практики: знаходять всі способи розв’язання рівнянь, скільки розв’язків може мати рівняння, роблять висновки як можна визначити за записом , не розв’язуючи його, кількість розв’язків, визначають для даного найраціональніший спосіб, весь матеріал узагальнюють у формі мультимедійної презентації «Рівняння» Науковці:вивчають як розв’язувати рівняння з модулями. Результат оформлюють у вигляду блогу. Перший тиждень. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформації згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Другий тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Третій тиждень. Учні завершують роботу над продуктом своєї роботи, презентують її. Відбувається рефлексія навчальних досягнень учнів, відповідно до форми оцінювання Вікі статті та лічильника балів для презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лирчикова Надія Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Лобойківська СЗШ

Місто\село, район, область

С. Лобойківка, Петриківського району

Контактні дані

964nadegda gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.12 - 11.01.2013

Місце проведення тренінгу

Петриківська СЗШ

Тренери

Гулько Віктор Іванович