Портфоліо Левченко Ольги з теми "Рекламуй свої ідеї"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика - основний, географія - дотичний

Навчальна тема (як записано в програмі)

Комп`ютерні презентації

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

В проекті учні вчаться створювати презентації. Поки учні виконують вправи навчальної теми, вони читають та аналізують матеріали до проекту. Учні об'єднуються в дві групи. Перша група – географи, друга – інформатори. «Географи» збирають місцевий матеріал про топографічні назви географічних об’єктів свого краю. "Інформатори" працюють над створенням wiki-статті. Продуктом діяльності учнів є створення слайдової презентації з використання текстових та графічних об’єктів на задану тематику з дотриманням вимог щодо створення та оформлення презентацій.

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі

Учні мають навчитися: - планувати свою роботу, знаходити відповіді на свої запитання, аналізувати та робити висновки; - удосконалювати навички роботи на комп’ютері, - удосконалювати навички пошуку інформації в Інтернеті та інших джерелах; - використовувати свої знання і вміння для аналізу інформації з інших предметів, зокрема, географії. Використовуючи програму створення презентацій PowerPoint, учні створюють презентацію, яка включає: - Склад творчої групи; - Інформацію щодо того, що вони вивчили щодо заданої теми і те, як ця інформація допомогла їм створити груповий план роботи; - Цифрові фотографії, зроблені учнями в комп’ютерному кабінеті чи відскановані з звичайних фотографій, зроблених в ході проекту. Діти ознайомляться з етапами створення презентацій та галузями їх застосування. Учні вмітимуть порівнювати набуті знання зі знаннями, отриманими з інших предметів шкільного компоненту.

Опис оцінювання

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про презентації» і «Що я хочу дізнатися про презентації», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми) Оцінювання Wiki-статті, Оцінювання публікації. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою опитувальник для учнів за темою "Комп’ютерні презентації, їх призначення та класифікація», яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом.Результати опитувальника можемо побачити в таблиці "Результати опитувальника". По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю, яка буде оцінена шляхом заповнення текстової форми.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Створюється вчительська презентація,публікація для батьків ст.1, публікація для батьків ст.2 для того, щоб показати актуальність даної теми колегам і залучити дітей до роботи над нею. Вчитель пропонує учням опитувальник Результати опитування, що дасть змогу визначити рівень знань та вмінь учнів. Підбирається ряд питань, над вирішенням яких працюватимуть учні упродовж проекту. Чітко з’ясовуємо кроки, що повинні зробити учні, розподіляємо обов’язки учнів усередині групи. Продуктом діяльності учнів має стати мультимедійна презентація «Козакове – візитка мого села? та wiki-стаття "Зумій себе презентувати". Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем, свідченнями місцевих жителів. Проводимо консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснюємо, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу. Учні створюють мультимедійну презентацію та wiki -статтю. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Просимо їх розглянути, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки. Заохочуємо обговорення серед однокласників для поглиблення знань, обміну думками та подальшого розвитку їх мислення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Левченко

Фах, навчальний предмет

Географія та основи економіки, інформатика

Навчальний заклад

Гринцівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад

Місто\село, район, область

с. Гринцеве Лебединський р-н Сумська обл.

Контактні дані

0669362315 Olgalevchenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 27 лютого по 02 березня; з 02 квітня по 06 квітня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Петрова Л. Г., Герасименко Н. В.