Портфоліо Левуцької Лідії з теми: "Електричний струм в електролітах. Електроліз"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Електричний струм в електролітах. Електроліз.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика, математика

Вік учнів, клас

9 клас,14-15 років

Стислий опис проекту

Основним фізичним змістом проекту є практичне застосування учнями знань про проходження електричного струму через електроліти. Учні мають набути навичок поєднання теорії з практикою, під час проведення експериментів. Для виконання поставленного завдання клас ділиться на п’ять груп: • Істориків-пошуківців, які займалися пошуками історичних відомостей про дослідження явища електролізу великими фізиками; • Теоретиків, досліджували теоретичні основи електролізу та сфери його використані в побуті; • Експериментаторів, отримали завдання перевірити справедливість закону Ома для електролізу, перевірити закон Фарадея ; • Аналітиків, їх місія заключалась в аналітичних розвязках запропонованих вчителем задач, та розрахувати аналітично, задачу поставлену перед експериментаторами, і порівняти свої розрахунки з експериментальними даними; • Хіміків, перед ними було поставлено завдання знайти цікаві відомості про електроліз, розглянувши його зі сторони хімії. Під час роботи над проектом учні будуть проводити розрахунки необхідні для проведення експериментів, використовуючи знання з шкільного курсу фізики, математики, хімії, трудового і звісно ж інформатики. Діти мають поглибити свої знання основних відомостей з теми: електричний струм в електролітах. Додатково учні створять інформаційний бюлетень, презентацію та веб-сторінку з фотографіями, малюнками й схемами.

План вивчення теми

Оцінювання

Вчитель планує оцінювання заздалегідь та оцінює учнів упродовж навчання за темою, ознайомлюючи їх з критеріями оцінювання даного проекту. Перед першим уроком учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує їм форми З-Х-Д та організаційні діаграми. Завдяки цим діям можна визначити рівень знань учнів, навчальні мотиви. Також учитель знайомить учнів із формою «Я-розумію!» В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-розумію!». Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою критеріїв оцінювання презентації. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника або тесту розміщеного на блозі вчителя.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком першого уроку учні отримали презентацію учителя, в якій вони отримали коротку інформацію про проект, свою роль у його реалізації, завдання, які ставляться перед кожним учасником проекту. На початку реалізації проекту учні навчилися створювати публікації і веб-сайти за допомогою програмиMicrosoft Publisher. Після ознайомлення з тематикою і проблемою проекту група учнів отримала від керівника проекту завдання розробити історично-пізнавальний бюлетень «Згадати все» При підготовці публікації учні скористалися прикладами з диску Intel, побували в мережі Інтернет, де вибрали потрібну їм інформацію. В публікації був також оголошений конкурс на розв’язання кросворду, який можна було надіслати на наш сайт. По закінченню проекту визначена на початку виконання проекту група учнів створить Web-сайт, який міститиме підсумки діяльності учнів під час виконання проекту, підсумки конкурсу, корисні Інтернет-посилання, а також цікавий тест. По закінченню проекту учні проводять самооцінку своєї роботи у проекті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Левуцька Лідія Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики, вчитель вищої категорії, Вчитель-методист

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №75

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

levuckalidiya52@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

09 - 20 листопада 2015

Місце проведення тренінгу

м. Кривий Ріг, КЗОШ І-ІІІ ступенів №103

Тренери

Власенко Тетяна Володимирівна