Портфоліо Ланчинської Тетяни з теми "Подорож у минуле: від абака до комп'ютера"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

"Подорож у минуле: від абака до комп'ютера"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Апаратне забезпечення інформаційних систем.

Вік учнів, клас

9 клас.

Стислий опис проекту

Проект напрямлений на вивчення історії розвитку обчислювальних пристроїв. Учні ознайомлюються з причинами, які спонукали людину шукати способи обчислення та рахування. Вивчають як і чим користувалися для обчислень і рахування люди в різні історичні періоди. Розглядають перші обчислювальні машини, хто їх створив, їх функції, розміри, швидкість виконуваних операцій, принцип їх функціонування. Прослідковують події, що привели до створення сучасних компютерів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

На початку пректу випускається бюлетень, який ознайомлює батьків з проектом над яким працюватимуть учні Буклет для батьків Учням представляють презентацію, яка ознайомлює їх з питаннями проекту, формами роботи і видами оцінювання, розглядаються необхідні ресурси для роботи над проектом Презентація для учнів

Учні повинні знати:

  • причини що спонукали людину шукати, вигадувати нові способи обчислення;

основні етапи розвитку компютерної техніки;

  • Вчених, винахідників, які створювали обчислювальні пристрої, які внесли суттєвий вклад у розвиток компютерної техніки.
  • Описує основні етапи розвитку засобів автоматизації обчислень;
  • Пояснює імена видатних вчених, які внесли найсуттєвіший вклад в розвиток засобів автоматизації обчислень;
  • Пояснює сфери застосувань сучасної комп’ютерної техніки.
  • Описує найперші ручні обчислювальні засоби – абак, рахівниця тощо;
  • Описує перші засоби механізації обчислень – арифмометри;
  • Описує проект першої програмно-керованої обчислювальної машини Чарльза Беббеджа та першу в світі програму автоматичних обчислень Ади Лавлейс;
  • Описує покоління ЕОМ та їх особливості;
  • Описує перспективи розвитку комп’ютерної техніки.
  • Характеризує принципи дії основних пристроїв комп’ютера при опрацюванні повідомлень;
  • В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про історію розвитку комп’ютерної техніки.
  • Вдосконалення навичок роботи з комп’ютерною технікою та Інтернет.
  • Розвивати навички створення компютерних презентацій та wiki-статті.

Опис оцінювання

Опитувальник для учнів на початку роботи над проектом виявляє зацікавленість, бажання та діагностує рівень знань по даній темі на початку роботи над проектом Опитувальник на початку роботи над проектом

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про історію створення ЕОМ?» і «Що я хочу дізнатися про історію створення ЕОМ?», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою «Підсумкове оцінювання», яке передбачає самооцінювання і оцінювання роботи учня вчителем.

Оцінювання за схемою ЗХД Поточне оцінювання Підсумкове оцінювання учнівської презентації Підсумкове оцінювання учнівської вікі-статті

Результати "Опитувальника"

Діяльність учнів

Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.

1 День Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Який шлях створення сучасного компютера? Попрошу учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговорити їх відповіді. Запитаю, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом. Оголошу наступне запитання до проекту: Навіщо людині потрібно було створювати обчислювальні пристрої? Поясню учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Почну проект з презентації проекту. Методом мозкового штурму визначу можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговорю та оціню ідеї учнів, які вони пропонують. Зверну увагу, що нещодавно комп᾽ютерна техніка була іншого рівня, і в деяких установах ще можна побачити стару техніку. Обговоріть друковані та електронні ресурси для збору даних. Можливі теми можуть включати:

  • Які були перші обчислювальні пристрої?
  • Які вчені, винахідники займалися розробкою компютерних пристроїв?
  • Коли, де і ким було вперше створено ЕОМ?
  • Відкриття в яких галузях спияло вдосконаленню прших ЕОМ?
  • Хто на сьогоднішній день є провідним виробником сучасних компютерів?
  • Роздам учням Форму оцінювання проектів і проведу її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попрошу учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання.

Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

2 ДеньЗапрошу учнів обговорити нові Тематичні запитання: Який принцип роботи створених обчислювальних пристроїв? Як швидко вони виконували обчислення? Яке вони мали значення? Напишіть запитання на аркушах паперу і передайте кожній групі. Групи учнів, відповідно до обраних тем , мають дослідити відповіді на Тематичні запитання. Скажу учням, що вони створюватимуть кінцевий продукти свого проекту, який включатиме відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене в перший день: Навіщо людині потрібно було створювати обчислювальні пристрої?

Кожна група має створити вікі-сайт (публікацію чи презентацію) по темі. Дозволю учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Роздам учням Контрольний список для вікі.

3 ДеньУчні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.

4 День Відвідати бібліотеку. Дослідити відповідну літературу, відсканувати необхідне.

5 День Учні створюють хронологію подій, що сприяли розвитку обчислювальних притроїв.

6 День Учні завершують своє дослідження.

7 та 8 День Учні створюють вікі. Нагадаю учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт.

9 День Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

10 День Звітування при аудиторіі своїх досліджень. Відповідь на питання слухачів.

Учнівська презентація "Апаратне забезпечення інформаційних систем"

wiki-стаття на тему: "Перші обчислювальні пристрої"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Таня Ланчинська

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики та інформатики

Навчальний заклад

Комишанська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Комиші Охтирського району Сумської області

Контактні дані

555-555-555-555

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.02.2012 - 6.03.2012

Місце провведення тренінгу

СОІППО

Тренери

Петрова Л.Г. Герасименко Н.В.