Портфоліо Лазебна Тетяна Вікторівна з теми "Писанка - лист з минулого"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Писанка - лист з минулого

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Даний проект розрахований на позакласну роботу з інформатики. Основою є тема «Графічний редактор». Також під час роботи над даним проектом використовуються знання з таких предметів: українська мова і література, музика, образотворче мистецтво, «Людина і суспільство», історія України, соціологія, народознавство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Позакласна робота з предмета

Вік учнів, клас

5-9 класи: 11-15 років.

Стислий опис

Учні, в тому числі учні 7-х класів, працюючи над проектом, вивчають писанку не просто як витвір мистецтва, а й як предмет глибоко символічний, який відображає бачення світу нашими предками. На основі вивчених джерел, опитування (анкетування) діти роблять висновок про значення кольору та різноманітних символів, що використовуються у писанкарстві. Учнів можна розділити на три групи. Результатом роботи даних груп є друкований бюлетень, презентація з результатами роботи та аналізом, а також web-сайт, що висвітлює особливості українського народного мистецтва писанкарства. Даний проект дозволяє не тільки показати учням можливості комп’ютерної графіки і навчити основним прийомам роботи з графічним редактором, а й ознайомити учнів з найдавнішим видом народного мистецтва – писанкарством, виховувати повагу до традицій свого народу, патріотизм, формувати національну свідомість, прищеплювати любов до рідної землі та свого роду; шанобливе ставлення до культури, спадщини, народних традицій і звичаїв. Бесіду-презентацію „Українська писанка”, розроблений сайт можна застосовувати не лише як додатки до уроку інформатики з елементами народознавства, а й як самостійну розробку позакласного заходу, технічні засоби навчання на уроці народознавства. Використання між предметних зв’язків таким чином дозволяє підвищити пізнавальну активність учнів, розвинути їх творчі здібності, викликати інтерес до даної теми, що сприятиме кращому її засвоєнню.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні: 1. Навчаться правильно планувати і виконувати роботу згідно критеріїв і вимог. 2. Навчаться ефективно співпрацювати в групі. 3. Вчаться аналізувати отримані результати. Порівнюють результати, отримані шляхом анкетування, опитування та шляхом аналізу різноманітних Інтернет- та друкованих джерел. 4. Висувають гіпотези щодо впливу національної культури предків на сучасне писанкарство. 5. Класифікують усі зібрані матеріали щодо орнаментики писанкарства, формуючи на основі отриманої інформації довідник. 6. Формують власну концепцію створення сучасної писанки, пробують створити власні писанки. 7. Вчаться підтверджувати власну ідею, ілюструючи її прикладами. 8. Навчаться працювати з графікою та готовими малюнками, програмами Word, PowerPoint, Publisher, створюючи свої презентації, публікації та веб-сайти.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку роботи над темою проводиться вхідне соціологічне опитування. Його результати можна представити у вигляді діаграм. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою, а також оцінюються знання та вміння на кінцевому етапі виконання демонстраційних зразків для представлення результатів учнівських групових проектів за темою «Писанка – лист з минулого»: презентації, буклета та сайту. Також для оцінювання презентації, буклета та сайту використовуються критерії оцінювання: критерії оцінювання для презентації; критерії оцінювання для буклета; критерії оцінювання для сайту.

Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання проекту . Після обговорення у класі оцінюється ступінь розуміння теми учнями за допомогою відповідей на анкету-шаблон у текстовому редакторі Word.

Для заохочення можна застосувати спеціально змакетовані грамоти для учнів, які показали найвищі результати під час проекту.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Підготовчий етап - спочатку учні дивляться вчительську POWER Point-презентацію. Визначають теми для дослідження, організовують розподіл завдань між виконавцями. Складають план проекту. Діяльнісний етап – відбувається пошук матеріалів в Інтернеті, дослідження матеріалів бібліотек, друкованих публікацій, періодичної преси. Добирають ілюстрації відповідно змісту. Проводиться соціологічне опитування учнів школи, береться інтерв’ю у батьків та педагогів, аналізуються результати опитування, будується діаграма в середовищі Excel. Під керівництвом вчителя учні створюють власну презентацію за допомогою Power Point. Відбувається планування створення публікації у вигляді інформаційного бюлетеня чи довідничка. Публікація створюється у програмі Publisher. Учні, які на достатньому рівні засвоїли навички роботи з графічним редактором виконують свої творчі роботи з теми писанкарство (створюють свої писанки). Також учні створюють web-сайти, де розміщують інформацію про свій проект. Узагальнюючий етап – відбувається презентація кінцевого результату створюється довідник «Основи орнаментики українського писанкарства», який пропонується батькам і вчителям та іншим учням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лазебна Тетяна Вікторівна

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики, позакласна робота

Навчальний заклад

Одеська ЗОШ № 44

Місто\село, район, область

місто Одеса, Суворовський район

Контактні дані

e-mail: tatjanalazebn44@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-23.08.2012

Місце провведення тренінгу

Одеська ЗОШ № 44

Тренери

Харчук Тетяна Анушаванівна