Портфоліо Ладнової Ірини Олександрівни з теми: «Мікроскоп – вікно в інший світ»
Зміст
Назва навчальної теми
«Мікроскоп – вікно в інший світ»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, хімія
Вік учнів, клас
7 клас, 12-14 років
Стислий опис проекту
Проект «Мікроскоп – вікно в інший світ» створений для учнів 7 класів загальноосвітніх шкіл. Він базується на розв’язанні цікавих завдань з біології з використанням мікроскопа та розрахований на розвиток логічного мислення в учнів,уважності, уміння працювати в групах та здійснювати дослідницько-наукову роботу. Основне завдання учнів: об’єднатись у групи (команди), разом працювати над вирішенням задачі та навчитись робити висновки на основі побаченого.
План вивчення теми
Навчальна тема «Мікроскоп – вікно в інший світ» включатиме наступні етапи вивчення: 1) Теоретичний (ознайомлення з темою проекту, постановка цілей та задач, обговорення необхідного теоретичного матеріалу). 2) Дослідницький (об’єднавшись у групи учні працюватимуть над розв’язанням поставлених теоретичних задач). 3) Практичний (на основі отриманих рішень учні працюватимуть над вдосконаленням знань та умінь при роботі з мікроскопом та мікропрепаратами)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається шляхом виконання певних тематичних теоретичних та практичних завдань, обміну між групами виконаними теоретичними завданнями для звірення правильних відповідей, кожна група задає запитання опонентам щодо виконаних завдань
Діяльність учнів та вчителя
На початку проекту учитель знайомить учнів з проектом, повідомляє тему та допомагає правильно користуватись інтернет-ресурсами та необхідним теоретичним матеріалом. Учитель знайомить учнів з поняттям математичного моделювання, наводить приклади та відповідає на запитання, які виникли під час розповіді. Далі формулює цілі проекту та ставить необхідні завдання для учнів. Також учням видається журнал, який вони заповнюють на протязі роботи над своїм проектом. Аналізуючи анкети, учитель ділить учнів на 3 групи: кожна група працюватиме над практичною задачею. По закінченні проекту зрівняють результати,оцінять роботу один одного та виявлять, чия робота виконана більш правильно, більш чітко та охайно. На початку проекту вчитель: •проводить анкетування; •знайомить учнів з будовою мікроскопа, правилами роботи з ним, видами мікропрепаратів та правилами їх виготовлення; •готує список рекомендованої літератури, яку можна використати у шкільній бібліотеці; •формує список інтеренет-ресурсів; •об'єднує учнів у групи, рівномірно розподіляючи слабких та сильних учнів; •формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні: •обговорюють тему проекту, цілі, завдання, постановку задачі; •складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД таблицю.
Кожна група учнів обирають відповідального за розвязання теоретичної задачі, практичної задачі, ведення журналу та відповідального за демонстрацію результатів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ладнова Ірина Олександрівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель біології та хімії.
Навчальний заклад
ХЗОШ №130
Місто\село, район, область
Харківська обл., м. Харків
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
26.08, 27.08, 28.08, 29.08,30.08
Місце проведення тренінгу
ХЗОШ №130
Тренери
Грунь Наталія Миколаївна