Портфоліо Кіри Гебель для учнів 7 класу з української літератури за темою:"Сяє геній Кобзаря"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Сяє геній Кобзаря"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, художня культура, образотворче мистецтво, музика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Сяє геній Кобзаря орієнтований на роботу учнів 7 класу, відповідає програмі з української літератури та виконується в рамках розділу «Про минулі часи». На початку роботи проводиться опитування учнів для виявлення рівня знань за допомогою анкети. Введення дітей у тему відбувається за допомогою вчительської презентації, яка знайомить їх з основними проблемами. Учні самостійно виконують пошук, аналіз, систематизацію, відбір необхідної інформації, планують роботу, розподіляють ролі (історики, мистецтвознавці, літературознавці, соціологи),обирають спосіб демонстрації проекту. Результатом роботи може бути презентація, буклет, сайт або блог з даної теми. Результати роботи обов’язково мають бути презентовані та оцінені.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Під час роботи я використовуватиму систему формуючого оцінювання. Щоб визначити рівень знань учнів, встановити навчальні цілі, доцільно провести онлайн-опитування, анкетування. Перед постановкою завдання учням учитель показує свою презентацію, роздає таблички ЗХД та «Асоціативний кущ». Перед початком роботи над презентацією (проектом) вчитель роздає форму оцінювання та отримує дозволи від батьків (1, 2, 3). Впродовж роботи над проектом необхідно провести консультації (онлайн-консультації), оцінювання самостійних робіт. Оцінювання знань та вмінь відбувається за допомогою спостереження за роботою учнів, форм оцінювання роботи в групі, самооцінки буклету та презентації , а також створених ними кінцевих продуктів (презентацій, публiкацiй, веб-сайтів). Працюючи над реалізацією проекту, учні мають підготувати звіт у вигляді буклету та мультимедійної презентації. Впродовж всієї роботи над проектом учні звертаються до форми оцінювання і аналізують якість виконання своєї роботи. По завершенні проекту учні обговорять результати своєї діяльності. Працюючи з листами самооцінки презентації, публікації, Web-сайта, створеними для цього проекту, кожний учень визначить свої навчальні досягнення, а також оцінить внесок свій власний та інших членів групи до реалізації проекту. В кінці роботи над проектом учні повертаються до форми оцінювання і здійснюють взаємоперевірку проекту. Формулюю пріоритетний перелік навчальних цілей щодо вивчення змісту та формування навичок, які будуть оцінені та які мають бути сформовані в учнів після виконання проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

o Модуль 3: При вивченні теми «Творчість Т.Шевченка» учень проводить дослідження, які дадуть відповіді на питання, а саме: Що для мене означає постать Т.Шевченка? Чому Т.Г.Шевченко є символом нації? У чому полягає багатогранність таланту митця? Як вшановується пам’ять про Кобзаря? o Модуль 4: Перед роботою над проектом учням демонструється вступна презентація, яка містить у собі назву теми, змістовні питання у вигляді схем, одне з тематичних питань, яке наштовхне учнів на проведення досліджень. o Модуль 5 і 6: опитувальник Учитель повідомляє про нові сучасні технології, що пропонують середовище, в якому люди спілкуються та співпрацюють один з одним і наповнюють веб-простір новим змістом. Вивчили різні шляхи використання Інтернету учнями при проведенні досліджень та пошуку потрібних даних. Перед початком роботи в Інтернеті учитель ознайомлює учнів з законами про авторське право. Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів . o Модуль 7: Перед вивченням теми учитель дає учням ознайомитись з презентацією і буклет. o Модуль 8: Для оцінювання учнівських робіт учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів були розроблені форми оцінювання та контрольний список. o Модуль 9: врахувала отримані відомості щодо особливостей навчання різних учнів у своєму класі за допомогою різних інструментів. Для учнів були створені форми та контрольний список за допомогою яких можна оцінити само спрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні. Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кіра Гебель

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №126

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Жовтневий район, Дніпропетровська область

Контактні дані

kira.gebe17@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09 лютого 2015 року -21 лютого 2015року

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №126

Тренери

Абросімова Ганна Сергіївна