Портфоліо Кіращука Володимира Дмитровича з теми "Білий Слон чи рожева мрія"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
«Білий Слон від А до Я»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, рідна мова та література, Історія, Географі
Навчальна тема (як записано в програмі)
«Дослідження обсерваторіїї на горі Піп Іван»
Вік учнів, клас
14-16 років, 9-11 класи
Стислий опис
Даний проект розрахований для учнів старших класів, проект передбачає узагальнення знань про обсерваторію на горі Піп Іван. В ході проекту учні досліджують роботу обсерваторії в роки її створення, та будують макет власного бачення відбудованої споруди. Публікація Презентація
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Дослідити історію функціонування обсерваторії на г.Піп Іван.
Оцінити стан будівлі на даний час.
Створити власний макет відновленої будівлі.
Учні вирішують, як презентувати свої остаточні результати: створивши мультимедійну презентацію, інформаційний бюлетень чи веб-сторінку. Незалежно від обраного методу учні зможуть: 1) Проводити пошук в Інтернеті для збору статистичних даних з обраної теми. 2) Створювати мультимедійні презентації. 3) Працювати у Microsoft Office Word 2003. Існуючі результати щодо створення інформаційного бюлетеня, презентації чи веб-сторінки, показують результати роботи учнів та можливість використання цього методу для прогнозування майбутнього
Опис оцінювання
На початку роботи переглядають презентацію вчителя, діти заповнюють З-Х-Д схеми, З-Х-Д що дозволить визначити навчальні потреби, працюють з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Учні об’єднуються у групи за тематикою (за бажанням). Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес (регрес), завдяки методу Спостереження груп, учні роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів на блозі дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Надайте можливість учням ознайомитися з думками,пропозиціями інших, виділіть час та допоможіть для виправлення чи редагування вже створений продукт. Наприкінці роботи над проектом. На початку проекту використовуємо метод анкетування, використовуючи як інструмент організаційну діаграму діаграма Упродовж виконання учнями роботи можна використати контрольний список для вікі сайту, за допомогою якого можемо фіксувати виконані учнем кроки,а також контрольний список процесу дослідження Кожна група отримує:
- Поради для мотивації роботи над проектом.
- Допомога учням уплануванні проекту.
- Контрольний списокдля блогу.
- Форма оцінювання блогу.
- Форма оцінювання буклету
- Форма оцінювання командної роботи.
Після виконання проекту, група має його презентувати. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само та взаємооцінка.
Діяльність учнів
День 1 • Представлення теми проекту . • Учні об’єдналися у групи: статисти, експерти, прогностики, редактори, координатори. • Учні обирають партнерів для виконання проекту.
День 2 • Групи статистів збирають статистичний матеріал про обсерваторію. День 3 • Група експертів обробляє представлені статистами дані та передає їх на обробку групі прогностиків • вчитель показує , як обробляти зібрані матеріали. • Група дослідників робить макет майбутньої презентації. • Учні розраховують прогнозування на майбутнє. Дні 4 та 5 • Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) • Учні створюють PowerPoint презентації чи інформаційні бюлетені , чи веб-сторінки. Див. форми з вимогами. День 6 • Учні аналізують свої матеріали та обговорюють можливі шляхи вирішення проблеми. Висувають конкретний план дій. День 7 • Учні презентують свій кінцевий варіант серед членів клубу. День 8 Демонстрація проекту перед шкільною громадою .
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Кіращук Володимир
Фах, навчальний предмет
вчитель, інформатика
Навчальний заклад
Криворівнянсько ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Грушевського
Місто\село, район, область
с.Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області
Контактні дані
Gucul77@rambler.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
28.05 - 01.06 2012р.
Місце провведення тренінгу
Верховинська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Тренери
Дідушко Василь Петрович