Портфоліо Куцмай Ольга з теми: «Квітка — генеративний орган рослин. Будова та різноманітність квіток.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Квітка — генеративний орган рослин. Будова та різноманітність квіток.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, хімія.

Навчальні цілі

Передбачає вивчення питання про виникнення та розповсюдженість квіткових; основні спільні ознаки всіх квіткових; характеристика вегетативних органів квіткових рослин; загальні відомості про будову квітки. Участь у проекті допоможе обговорити ти допомогти краще учням засвоювати навчальний матеріал та застосовувати його на практиці в подальшому вивченні та в житті.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Проект розробляється для того, щоб в майбутньому учні могли розпізнавати основні види квітів, працювати з гербаріями, застосовувати свої знання на практиці та володіли пізнавальною та корисною інформацією.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою таблиці З-Х-Д. Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати форму оцінювання блогу. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють питання, та презентують свою презентацію, та оволодіння знаннями гербарію та володінням знань будови квітів.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів та вчителя Учням пропонується перегляд мультимедійної презентації ключові та тематичні запитання, конкретна проблема. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Учитель визначає попередні знання та уміння учнів, а також очікуваних результатів, відбувається за допомогою форми З-Х-Д. На початку проекту учні знайомляться з презентацією керівника проекту та відповідними дидактичними матеріалами:живі квітки вишні, яблуні, шипшини та інших покритонасінних рослин (за вибором учителя) або їхні гербарні зразки; постійні препарати зрізів квіток; препарувальний набір, лупа, мікроскоп, муляжі, таблиці. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. Учні об’єднуються в малі групи за інтересами, обговорюють тему групового проекту”Квітка — генеративний орган рослин. Будова та різноманітність квіток”, опрацьовують інформацію в шкільній бібліотеці, займаються пошуком матеріалу в підручниках та Інтернет. Наступним кроком – планування дослідження, формулювання гіпотези, виконання дослідницької роботи: знаходження необхідних рослин. По завершенню технічних аспектів проекту учні презентують свою роботу в групі один для одного та для гостей – адміністрації навчального закладу, батькам, керівнику проекту, партнерам проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Куцмай Ольга Петрівна

Фах, навчальний предмет

біологія,хімія.

Навчальний заклад

ЗШ35

Місто\село, район, область

Вінниця

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22-30.09.2012

Місце проведення тренінгу

ЗШ 35 ВМР

Тренери

Стромило Іван Миколайович