Портфоліо Кутненко Наталі Вікторівни "Особа в історії"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Особа в істроії

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Інші предмети – література, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Київська держава за часів правління Ярослава Мудрого

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Проект виконується учнями 7 класу.

Учні досліджують історичні події часів правління Ярослава Мудрого,вивчають історичні джерела по темі знаходять цікаву інформацію із життя та діяльності князя Ярослава Мудро-го,підбирають літературні твори про Ярослава,працюють з картами. Учні працюють в малих гру-пах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони досліджують потреби та ресурси за планом, який пропонує учитель, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення. Продуктом діяльності учнів будуть мультимедійніпрезентаціїабо інформаційний бюлетень.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

Учні зможуть проаналізувати,обговорити та оцінити внутрішню та зовнішньополітичну діяльність князя Ярослава Мудрого, будуть працювати з історичними джерелами,визначати їх цінність і на їх основі робити певні висновки про історичні факти та події, будуть давати характеристику історичним діячам і визначати їх місце в історичному процесі. Зможуть висунути власну гіпотезу щодо ролі особистості в історії.

У процесі роботи учні будуть працювати в групах, відстоювати власну думку, приймати колективне рі-шення,демонструвати взаємодопомогу.

Навички ХХІ століття:

  • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
  • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання
  • Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, органі-зації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації
  • Належна та продуктивна праця разом з іншими
  • Використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно

Опис оцінювання

Перед початком роботи над проектом учитель:

  • використовує організаційну діаграму для визначення попередніх знань учнів,
  • пропонує таблиці З-Х-Д для визначення рівня навчальних потреб учнів,
  • повідомляє термін впровадження проекту,
  • пропонує використовувати план діяльності учнів для роботи за методом проектів.

Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання презентацій, за якою вони мають створювати презентацію та Форму оцінювання інформаційного бюлетеня.

До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покра-щення презентації. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації.

Використаємо також контрольний список вміння оцінювати власну творчу роботу і для підсумкового оцінювання, організуємо взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його(її )вклад був цінним.

Оцінимо учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Яку роль відіграє особистість в суспільстві?

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом учитель:

  • складає сценарій проекту,
  • контрольний список основних етапів проекту;
  • готує вступну презентацію для учнів;
  • складає контрольний список Інтернет ресурсів для роботи учнів в Інтернеті та проводить його оцінювання;
  • готує тестові завдання, організаційні діаграми та ЗХД таблиці;
  • готує мережевий опитувальник для з’ясування готовності учнів до роботи за методом проектів та визначається із складом груп;
  • зарезервує час для роботи учнів в кабінеті інформатики.

На першому уроці учитель:

  • Оголошує тему,яка буде вивчатися;
  • Демонструє вхідну презентацію, за допомогою якої ознайомлює учнів з методом роботи над проектом;
  • Визначає рівень попередніх знань учнів за допомогою організаційної діаграми,та пропонує таблиці З-Х-Д для визначення рівня навчальних потреб учнів;
  • Об’єднує учнів у групи за результатами мережевого опитування;
  • Демонструє зразки презентацій учнів попередніх років, звертає увагу на шаблон та форму оцінювання презентації;
  • Проводить бесіду та тест про авторське право, коментує результати тест;
  • Дає завдання групам.
  1. 1 група «Дослідники»:досліджують, як відбулося утвердження Ярослава як Великого Київського князя,
питання зовнішньої політики, культурно-освітню і церковну діяльність князя Ярослава. Продуктом діяльності групи буде презентація.
  1. 2 група «Архівісти» : аналізують історичні документи з підручника( зміст збірника законів «Руська прав-да», «Літопис Руський про Ярослава Мудрого як великого будівельника»,приклади кримінальної відпові-дальності за «Руською правдою»).
  2. 3 група «Картографи»: виконують роботу з картами(показують кордони держави за часів Володимира Великого, Ярослава Мудрого, місця битв,напрямки походів князів).
  3. 4 група «Літератори»: підбирають літературні твори про Ярослава Мудрого.

5 група «Винахідники»: збирають цікаву інформацію про факти із життя Ярослава Мудрого та його роди-ни.

Учні першої групи знаходять та систематизують інформацію про те, як відбулося утвердження Ярослава як Великого Київського князя, питання зовнішньої політики та боротьбу з печенігами, культурно-освітню і церковну діяльність князя Ярослава. Продукт діяльності групи - презентація.

 Учні другої групи  аналізують історичні документи з підручника «Історія України.7клас».Готують інфор-маційне  повідомлення до слайдів.
 Третя група виконує  роботу з картами. Готує інформаційне  повідомлення до слайдів.
 Четверта група  підбирає  літературні твори про Ярослава Мудрого, готує  виразне читання  уривків тво-рів чи віршів.
 П’ята група збирає цікаву інформацію,факти із життя Ярослава Мудрого та його родини. Продуктом  дія-льності учнів буде презентація.
 

Позаурочний час

Учні  першої групи(«Дослідники») готують презентацію,а другої( «Архівісти») і третьої( «Картографи») груп доповнюють презентацію першої групи своїми слайдами згідно хронологічній послідовності та готують коментар до них. П’ята група готує  окрему презентацію. Учні четвертої групи відвідують шкільну бібліотеку.
 

На другому уроці

 Представники першої групи демонструють  презентацію (10хв.) та доповідь, учитель керує процесом і пропонує учням другої та третьої груп прокоментувати слайди,які вони готували. «Літератори» декламують уривки віршів та творів про Ярослава Мудрого ( до 3хв.). «Винахідники» демонструють свою презентацію та доповідь. На наступному етапі учитель пропонує колективне обговорення проблеми «У  чому на вашу думку полягає значення діяльності Ярослава Мудрого для розвитку Київської Русі?» Учні обговорюють питання в групах. Добирають аргументи для того, щоб довести свою думку. Представники груп виступають з промовами (1-2хв.). Учні формулюють спільну думку та записують її до зошита. 
Після цього учні проводять оцінювання за Формою оцінки для переконуючої промови, оцінюють проекти та інформаційні бюлетені за формою оцінювання публікації, презентації .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери