Портфоліо Куркіна Татяна Михайлівна з теми "Світлові явища"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

СВІТЛОВІ ЯВИЩА.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, математика,астрономія,хімія, інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Світлові явища.

Вік учнів, клас

12-13 років. 7 клас.

Стислий опис

Під час вивчення теми «Світлові явища» з курсу фізики в 7-му класі учні знайомляться з поняттями світла, вивчають процеси випромінювання, розповсюдження світла (Вчительська презентація)[1].Вивчають закони відбивання світла (проект)[2], заломлення та поглинання світла (проект)[3], розглядають основні джерела та приймачі світла,вивчають використання законів оптики в оптичних приладах (проект)[4] . Робота над проектом допоможе учням більш глибоко осягнути дану тему, виконуючи досліди з теми, знаходячи відповідну інформацію, оформлюючи результати своїх досліджень. А також допоможе розвинути навички 21-го століття та навички роботи з технологіями Веб 2.0.

Повний План вивчення теми

Повний план [5] План впровадження [6]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, блогів, буклетів. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про поширення світла, сприймання світла людиною. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про світлові явища, класифікуючи їх та представляти результати своїх досліджень за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних. В учнів сформуються уміння: аналізу світлових явищ, які виникають навколо них, з’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей поширення та сприйняття світла; оформлення результатів дослідження проблем та відповідей запитання за допомогою технологій Веб 2.0 та подальшого їх онлайн обговорення.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1.До початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів , рівня їх фактичних знань з теми, рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій.На початку роботи учитель демонструє учням аналіз власної системи оцінювання ("Оцінювання в моєму класі")[7] . Складаються план роботи групи та критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах з якими знайомляться учні на початку роботи над проектом [8]. 2. Під час проведення проекту проводиться: анкетування для групування учнів та розподілення ролей, оцінювання знавичок використання інтернет-ресурсів, відслідковування та коригування ходу виконання роботи. 3. По завершенню проекту проводиться: визначення рівня здобутих знань з теми "Світлові явища" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.Крім того учні з самого початку роботи над проектами використовують •контрольний список для оцінювання однолітками презентації [9] Оцінювання буде проводитись за допомогою заздалегідь розроблених критеріїв: • Критерії оцінювання брошури • Критерії оцінювання мультимедійного проекту • Критерії оцінювання для оцінювання • Критерії оцінювання роботи в блозі • Критерії оцінювання командної роботи • Критерії оцінювання вікі-сайту

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1 Учні знайомляться з інформаційним буклетом, вчительською презентацією [10], обговорюють можливі шляхи реалізації проектів. 2 Збір інформації щодо теми проекту, ознайомлення з сервісами Веб 2.0, офісними додатками для оформлення результатів. 3 Виконання дослідів і спостережень за явищами відбивання світла. Перевірка законів відбивання світла. Створення перших слайдів презентації Виконання дослідів про заломлення світла. Перевірка законів заломлення. Виконання дослідів про поширення світла на межі двох середовищ. Дослідження властивостей лінз. 4 Оформлення результатів досліду щодо. Пошук інформації щодо сприймання світла людиною.

5 Оформлення висновків дослідження в презентації [11] [12] [13]. 6 Колективне обговорення проектів, їх оцінювання. Нагородження авторів кращих проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Куркіна Тетяна Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 Одеської міської ради

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

kurkinatetyana@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08-23.08.12

Місце провведення тренінгу

ОЗОШ № 22

Тренери

Скрипник Тетяна Павлівна