Портфоліо Курило Людмили Вадимівни для учнів 7 класу з географії за темою:"Чарівна Африка"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Таємнича Африка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет- географія. Предмети, з якими пов’язаний навчальний проект: украЇнська мова та література, Інформатика,всесвітня історія, народознавство.

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Назва проекту: Таємнича Африка. Проект проводиться в 7 класі. Африка – це перший материк,з якого учні починають вивчати розділ «Особливості природи материків» тому в першу чергу,набуває значення проблема позитивної мотиваціЇ, зацікавленості учнів у виконанні навчальних завдань. У розв'язанні цієї проблеми допомагають проекти,які учні виконують у групах протягом вивчення теми. Познайомившись з основними особливостями природи та населенням,учні виконують творчі завдання різного рівня складності та створюють групові презентації з дослідження окремих природних об'єктів. народів, країн; вчаться робити висновки, порівнювати,аналізувати.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. Учням запропонувати розробити систему власних заходів для розв’язання природних та суспільних проблем Африки. Знання та вміння учнів будуть оцінюватися і традиційним шляхом ( написання самостійних робіт,усні відповіді), і з використанням спеціальних форм.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над виконанням проекту вчитель демонструє учням буклет про проектну діяльність.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
  1. Учні знайомляться з цілями та умовами проекту,критеріями його оцінювання.
  2. На уроках історії учні розглядають питання виникнення та розвитку давніх цивілізацій на території Африки,особливості суспільства давніх держав.
  3. На уроках географії учні вивчають за типовим планом природні особливості Африки,вчаться вільно користуватися різними джерелами географічних знань(підручниками,картами атласу,малюнками,схемами),аналізувати та зіставляти їх;складати короткі характеристики,що пояснюють основні особливості природи материка.
  4. Об’єднуються в групи і на базі отриманих знань,умінь та навичок,створюють презентації представлення творчих робіт,присвячених Африці.

Презентація проекту складається з трьох творчих завдань:

  • а)герб Африки ( з поясненням);
  • б) кросворд(диференційований за тематичними питаннями у групах);
  • в) опис мандрівки Африкою ( за самостійно обраним маршрутом).

5. На спільному обговоренні аналізують підготовлений матеріал,його відповідність запропонованим критеріям,роблять спроби складання прогнозів щодо майбутнього населення Африки.

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Курило Людмили Вадимівна

Фах, навчальний предмет

вчитель географії

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №125

Місто\село, район, область

Кривий Ріг

Контактні дані

oksana196526 - gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

10-22 грудня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №125

Тренери

Дзівінська О.А.