Портфоліо Кудінцовой Лідії Міхайлівни з теми "Географія материків і океанів. Загальні відомості про Австралію."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Географія материків і океанів. Загальні відомості про Австралію.

Тематичні запитання

1. Яка історія відкриття і дослідження Австралії?

2. Які особливості клімату Австралії?

3. Які особливості органічного світу Австралії?

4. Як розташоване населення на території Австралії?

5. Що вам відомо про водні ресурси Австралії?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Австралія та Океанія

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис

Навчальний проект «Загальні відомості про Австралію». Предмет, Географія материків і океанів 7 клас. Основні види діяльності учнів на час виконання цього проекту - це:

1 група «Аборигени» - ця група готує мультимедійну презентацію про історію відкриття Австралії;

2 група «Геологи» - збирають інформацію про корисні копалини;

3 група «Океанологи» - готує інформаційний бюлетень про внутрішні води Австралії.

Повний План вивчення теми

В початку проекту вчитель проводить анкетування, інформує батьків та вчителів про даний проект з допомогою публікації. Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді презентації, або інформаційного бюлетеню. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. 1 Урок Вступне слово вчителя: Географія материків і океанів вивчає природні умови і ресурси материків і океанів, а також проблеми їх використання,населення і господарську діяльність людей у всіх куточках Землі. Ми вивчили з вами на попередніх уроках материк Африку. У продовж чотирьох наступних уроків наш клас буде досліджувати тему:»Загальні відомості про Австралію». Відповідаємо на слідуючі запитання - що вам відомо про Австралію? - Чому вивчення будь-якої території доцільно починати з характеристики її географічного положенння? - Які особливості природи материка залежать від його георафічного положення?Наведіть приклади використовуючи знанння про африканський континент.Згадайте типовий план вівчення материка Діти намагаються дати відповіді на запитання. Австралія - найвіддаленіший від інших материк Землі з унікальною і неповторною природою.75% рослин и 90% тварин,які є в Австралії,більше не зустрічаються ніде на Землі. Тількі на цьому материку можна побачити в природних умовах гігантських,вищих за людину кенгуру і карликових – розміром за кролика. Тільки на цьому материку поголів’я овець і корів у кілька разів перевищує кількість населення, а фермери оглядають свої володіння використовуючи легкий моторний літак. Тільки поблизу берегів цього материка розкинулося таке чудо природи,як Великий Бар’єрний риф, найбільший кораловий риф у світі, довжиною близько 2тис км2 і площею понад 350 тис км2 (більше ніж половина площі України).Тільки цей материк цілком займає одна країна. Наступні уроки допоможуть дізнатися ще багато цікавого й дивовижного про Австралію. Далі вчитель демонструе створену презентацію для учнів у якої сформована тема та завдання цього проекту. Після демонстрації, вчитель,з допомогою жебракування, об’єднує клас у декілька груп. Учитель проводить бесіду щодо безпечної роботи в Інтернеті, роздає дітям контрольні списки. Кожна група отримує проектне завдання:

1 група - «Аборигени» - повинні підготувати мультимедійну презентацію про відомих дослідників материка(А.Тасман,Дж.Кук та ін.),історію дослідження Австралії; 2 група - «Геологи» - повинні зібрати інформацію про корисні копалини, геологічний розвиток і рельєф Австралії. 3 група - «Океанологи» - повинні підготувати відео ролик про особливості органічного світу материка. 4 група - «Кліматологи» - повинні підготувати презентацію про загальні особливості клімату та розташування населення Австралії. Обговорюються друковані та електронні ресурси для збору даних Вчитель знайомить учнів з формами оцінювання цього проекту.На цьому занятті вчитель здійснює перевірку початкових знань учнів (гра),оцінює знання учня на початку проекту. Консультує учнів по виконанню практичної роботи 8 (продовження) в контурних картах. Вдома учні повинні поміркувати як найкраще сформувати роботу своєї групи.

2 урок Отримавши завдання кожна група висуває гіпотезу. Створює план дій. Розподіляють ролі у своїх групах. Затим йде пошук та обробка інформації. Учні створюють пошук та оцінювання веб - ресурсів, дотримуються при цим законів про авторське право. Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами зі своїх тем. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет - джерел. З окремими учнями та групами вчитель проводить консультації для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу: 1 група збирає інформацію про історію дослідження материка. 2 група збирає інформацію про наявність корисних копалин. 3 група збирає інформацію про особливості органічного світу. 4 група збирає інформацію про клімат та розташування населення. Після уроків учні також спілкуються щодо своїх завдань, радяться з друзями і батьками, думають, як найкраще представити свою роботу.


3 урок Учні завершують своє дослідження и застосовуючи отримані знання закінчують створювати свої проекти. З окремими учнями та групами вчитель проводить консультації для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, допомагає і дає поради, як більш цікавіше презентувати свій проект. Після уроків, вдома учні повинні продумати і побудувати план захисту своїй роботі.

4 урок Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Ці презентації можна провести для певних цільових аудиторій спільноти (в залежності від теми та за вибором учнів) Використовуємо таки форми оцінювання проектів (контрольні списки, діаграми ) для оцінювання робіт учнів. Таблиця «З-Х-Д». Рефлексія.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення , навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, створеного предмета і учнівських письмових відповідей на запитання.

Відомості про автора

Прізвіща, імя

Кудінцова Лідія Михайлівна

Навчальни заклад

Макіївська загальноосвітня школа

Посада

учитель географії

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21.08.2012 - 27.08.2012

Місце проведення тренінгу

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57

Тренери

Кононович Тетяна Георгіївна