Портфоліо Крупської Тамари Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мовна культура навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, російська мова, математика

Вік учнів, клас

15 років, 10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект розрахований для учнів 10 класу. Учасники будуть аналізувати мовну культуру, зокрема наголошування слів, лексичні та граматичні норми. У процесі роботи буде проведено порівняння з російською мовою та визначено тенденцію норм української мови.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється упродовж всієї роботи над проектом згідно Критеріїв оцінювання знань,умінь та навичок учнів школи І-ІІІ ступенів. На підготовчому етапі учитель демонструє дітям вступну презентацію та пропонує анкети та організаційну діаграму. На основі цього визначається рівень знань,умінь та навичок учнів,а також визначаються навчальні потреби учнів. Впродовж роботи над проектом вчитель перевіряє результати досліджень учнів,наявний додатковий матеріал, літературу, письмові звіти та нотатки. Учні працюють з[ https://docs.google.com/document/d/1fMFleWZ28csqaoxttcvke-VZr9MDNQ91WZuRjy22_iM/edit формою оцінювання] роботи в групах та[ https://docs.google.com/document/d/13bU-VMCeuOFU1k48EvNHH2pRH0zETyibdkWGmaBPjdQ/edit графіком оцінювання досліджень]. На завершальному етапі учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання презентації, вміння аналізувати. А також проводить підсумкове тематичне оцінювання та обговорення-рефлексію. З метою визначення самоспрямування використовується відповідна форма оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком виконання проекту

Приблизно за тиждень-два до початку роботи над проектом "Мовна культура навколо нас" учні ознайомлюються з ,буклетом вчителя[1] про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю.

Таким чином, ще до початку роботи над проектом в учнів формується позитивне ставлення до проектної діяльності, бажання оцінити свої сили і можливості, проявити творчість, ситуація успіху і потреба "зробити ще краще, ніж попередники". Таке попереднє ознайомлення знімає стресову ситуацію, притаманну для переходу на нові види діяльності. Крім того, тоді ж у середовищі учнів розпочнеться мимовільне створення мікрогруп, які під час проекту працюватимуть над різними темами досліджень.

Впродовж виконання учнями проектів

 В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні переглядають презентацію вчителя[2] про проект та список джерел [3], знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з трьох груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань);

об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час, коли основні стратегічні лінії вже будуть вироблені), розподіляють свої обов'язки в межах групи (хто яку частину роботи буде виконувати); знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту [4], допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками [5], формами для оцінювання робіт та самооцінювання [6], шаблонами робіт[7] та фасилітацію [8] проходять вхідне тестування за інтернет-опитувальником, заповнюють схеми тощо. Учні отримують адреси інтернет-ресурсу, де розміщені всі ці документи (щоб продовжити ознайомлення та роботу з ними в позаурочний час), а також бланки Дозволу батьків на публікацію учнями своїх робіт в мережі Інтернет (які вони приносять заповненими на наступний урок)

 Оскільки на роботу над проектом відведено лише 4 уроки, то основну частину роботи учні виконуватимуть вдома, в позаурочний час, розподіливши в межах мікрогруп свої обов'язки. Робота передбачає проведення практичних досліджень, бесід, які учні виконують на місцевому матеріалі.  Для спілкування членам групи під час роботи вчителем рекомендуються ІМ-месенджери типу Skype чи чати; також учням пропонується спілкування на шкільному форумі в рамках виділеної для них теми форуму. Учні з допомогою вчителя та за інструкціями створюють тематичний блог для представлення результатів своїх досліджень, і за бажанням – власні блоги для рефлексії. Шкільний психолог допомагає при потребі відкоректувати розподіл роботи учнів в межах мікрогруп.
 На другому уроці продовжується робота в групах. Учні обговорюють результати пошуку в Інтернеті матеріалів для дослідження, уточнюють напрями діяльності, оформлюють свої дослідження окремими сторінками тематичного блогу. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та контрольних списків [9]), звертає увагу на контроль відповідності діяльності учнів Основним запитанням проекту,  знайомить обдарованих учнів з додатковими завданнями. Учні з особливими потребами отримують індивідуальні консультації вчителя та шаблони [10], які допоможуть їм успішно виконати свою ділянку роботи. 
 В післяурочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять оцінку своєї роботи за формами само- та взаємооцінювання, переглядають роботи інших груп і залишають коментарі та рефлексію (за бажанням) на власних блогах.

Наприкінці виконання проекту

 На останньому уроці проводиться Конференція, на якій учні демонструють отримані результати своїх досліджень [11], здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва).  Учні проходять тест-контроль вчителя для оцінки набутих знань.
 В післяурочний час повідомлення про виконання проектної роботи та адреси створених інтернет-ресурсів з результатами учнівських досліджень розміщуються на шкільному сайті для подальшого ознайомлення всіх бажаючих з цими роботами та їх оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тамара Крупська


Фах, навчальний предмет

вчитель української мови українська моваНавчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа № 15


Місто\село, район, область

Павлоград

Контактні дані

tamarakrupska@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград, Павлоградський міський ліцей, 11 - 23 вересня 2017 року

Дати проведення тренінгу

11-23 вересня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна