Портфоліо Криворучко І.С. з ураїнської мови за темою "Скарби українського слова"
Зміст
Назва навчальної теми
Скарби українського слова
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова та література
Вік учнів, клас
10-11 років, 5 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект розрахований для учнів 5 класу, за темою «Лексикологія». Проект передбачає дослідницьку роботу в галузях:українська мова і література.
В результаті роботи над проектом учні ознайомляться з лексикологією як наукою,вироблять вміння пояснювати лексичне значення слів. Учні навчаться розпізнавати однозначні і багатозначні слова, поглиблять знання про пряме і переносне значення слів, матимуть уяву про загальновживані та стилістично забарвлені слова. Учнів класу об’єднують у 4 групи. Всім групам пропонуються завдання, що формують в учнів навики пізнавальної, пошукової діяльності. Учні ведуть пошуки на матеріалах усної народної творчості (прислів’я та приказки). Перша група працює над пошуками однозначних й багатозначних слів (пряме і переносне значення), друга група досліджує загальновживані (нейтральні) і стилістично забарвлені слова,третя група - слова за значенням (синоніми,антоніми,омоніми), а четверта – досліджує словники української мови та їх роль у житті людини.
Проект сприяє розвитку мислення, творчої уяви, пізнавальних інтересів учнів, виховує любов до рідного слова і рідного краю, розвиває естетичний смак і творчий потенціал дітей. Результати своїх досліджень кожна група представляє у вигляді презентацій.
План вивчення теми
Оцінювання
На початку проекту використовується інтерактивний метод «Мікрофон», опитування «Закінчіть речення» (« Я очікую від вивчення лексикології…»). У ході роботи над проектом учні заповнюють таблицю ЗХД, користуються пам’ятками для самооцінки (оцінювання презентації, блогу) Наприкінці роботи відбувається оцінювання учнівських презентацій, учнівського блогу, учнівського есе.
Діяльність учнів та вчителя
Підготовка до проекту. Учитель створює презентацію, буклет, збирає дозволи з батьків, залучається підтримкою колег (вчителя інформатики, класного керівника).
На початку проекту вчитель знайомить учнів з темою проекту, пропонує буклет ,що зацікавить дітей у роботі над темою за методом проектів. Об׳єднує клас у групи, які будуть порівняно однакові за рівнем успішності. На першому занятті керівник демонструє презентацію, яка спрямована зацікавити дітей до роботи над проектом. Далі групи мають виконати тест на повторення теми «Лексикологія». Таким чином у вчителя складається уявлення про засвоєння матеріалу учнями та виявлення прогалин у знаннях.
Хід проекту передбачає виконання завдання, пов’язаного із розрізненням однозначних і багатозначних, загальновживаних (нейтральні) і стилістично забарвлених слів, поясненням незнайомих слів (робота із електронним словником). За допомогою таблиці ЗХД учні з׳ясовують свої навчальні потреби.
Протягом всього періоду учитель надає консультації групам (за потреби). Для самооцінки якості виконаних робіт учні користуються пам’ятками (оцінювання презентації, блогу, як підготувати доповідь).
Презентація. Кожна група вже створила презентацію [1] [2][3]за висновками свого дослідження. Захист проходить у формі виступу капітанів, які презентують підготовлені командою презентації, есе, демонструють створений учнівський блог. Учитель (учителі) оцінюють якість та цінність підготовлених матеріалів, проводить підсумкове тестування з теми.
Учнівські презентації
Учнівський блог
Блог "Скарби українського слова"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Криврізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №42
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
anniri110882@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
07.04 - 19.04.2014
Місце проведення тренінгу
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №42--Anniri11 07:16, 28 березня 2014 (EET)