Портфоліо Криволапової Валентини з теми "Основа геометрії"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Основа геометрії"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, історія, українська мова, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

тема «Елементарні геометричні фігури та їх властивості»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

В 7 класі учні розпочинають вивчати новий предмет – геометрія. Щоб цей предмет став для них зрозумілим, доступним і легким, їм пропонується взяти участь в проекті «Основи геометрії». Проект «Основи геометрії» про найпростіші геометричні поняття: пряма, відрізок, промінь, кут, а також про давніх геометрів та їх працях. Це одна з перших і дуже важливих тем в геометрії 7 класу. Від досконалого її вивчення, від зацікавленості учнів залежить їх подальші успіхи у оволодінні геометрії. Даний проект підкреслює важливість теми, розвиває цікавість дітей до предмету, допомагає набути навички самостійності, вчить отримувати задоволення від самостійного пошуку знань і розв´язку задач, розвиває бажання складати свої задачі, побачити зв'язок між геометрією і іншими предметами шкільного циклу, наукою і життям.

План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Після завершення навчального проекту учні зможуть:

• Роз´яснювати, впроваджувати та доносити нові ідеї до інших.

• Здійснювати вибіру та приймати комплексні рішення

• Ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання

• Відповідати за результати спільної роботи

• Швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.

• Використовувати комп’ютерні технології як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації.

• Створювати презентації.

• Навчаться опрацьовувати відомості про роботи древніх геометрів, історію виникнення найпростіших геометричних понять.

Опис оцінювання

1.До початку проекту проводиться:

а) Діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д;

б) рівня їх фактичних знань з теми.

2. Під час проведення проекту проводиться:

а) анкетування для групування учнів та розподілення ролей Опитування учнів для розподілу на групи;

б) оцінювання критичного оцінювання інтернет-ресурсів Контрольний список для оцінювання вікі-статі;

в) відслідковування ходу виконання роботи.

3. По завершенню проекту проводиться:

а) Визначення самоспрямованості навчання;

б) Взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання виконання групових завдань;

в) оцінювання презентації Форма оцінювання мультимедійної презентації.

Діяльність учнів

До початку проекту.

678.jpg 679.jpg


Вчитель інформує батьків про навчання за методом проектів за допомогою публікації. На початку вчитель проводить бесіду з учнями за допомогою презентації. Учні переглядають , виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання та таблиці З-Х-Д відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. На цьому занняті учні діляться на 3 групи. Перед кожною групою ставиться ключове питання, яке пропонує вчитель. Учні продумують план проведення дослідження, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів, знайомляться із критеріями оцінювання їх робіт.

На цьому етапі перед початком дослідження, з учнями обговорюються запитання як знайти джерела достовірної інформації по темі дослідження і використати їх.
Ghj.jpg

Під час роботи над проектом вчитель демонструє презентацію вчителя завдань проекту, для залучення, допомоги і заохочення учнів для дослідження. Учні працюють у групах. Група «Геометри» дає відповідь на питання: Чи мають актуальність роботи древніх геометрів для навчальної кімнати? Досліджують використання геометричних термінів в повсякденному житті, роблять висновки. Учні цієї групи створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог своєї групи, де записують свої гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результат, а також сформульовані висновки. Група «Історики» шукає відповідь на питання: Чи впливає геометрія на сучасний світ? Досліджують історію виникнення геометрії, опрацьовують праці визначних геометрів. Ця група створює Учнівська вікі стаття"Основні геометричні поняття".

Група «Ерудити» проводить дослідження: Що ми знаємо про основні геометричні поняття? Дослідження полягає в тому, що учні визначають лексичні значення найпростіших геометричних понять та їх походження. Свої дослідження вони представляють у вигляді учнівської презентації.
Sp.jpg

Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет. Знайшовши відповідну інформацію в Інтернеті діти записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел . Учні використовуватимуть Інтернет для ефективного спілкування в чаті, для пошуку необхідної інформацію для створення презентації чи публікації; участі в інтерактивних обговореннях, отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту. Під час всього дослідження учні заповнюють Журнал навчання.

По завершенню роботи над проектом. Учні заповнюють Форму оцінювання виконання групових завдань. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.

Відомості про автора

Криволапова Валентина Дмитрівна

Вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад "Созонівський навчально-виховний комплекс ""Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

Місто\село, район, область

Кіровоградська обл, Кіровоградський р-н, с.Созонівка, вул.Академічна, 1

Контактні дані

email:valen_kruv@i.ua

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Програми Intel "Навчання для майбутнього"

02.07-06.70 2012 року

м.Кіровоград, ОІППО ім. В. Сухомлинського

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Скрипка Анна Влодимирівна