Портфоліо Кречуняк Марії Олексіївни з теми "Життя є дар,великий дар..."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Життя є дар, великий дар...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, фізична культура.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Життя - мить,зумій його прожити.

Вік учнів, клас

12-13,7

Стислий опис

Навчити кожну дитину цінувати життя як найвищу цінність людини. Проект розрахований для учнів 7 класу. Стимулювати учнів до самоосвіти, розвивати вміння аналізувати почуте.

Презентація

Публікація

Презентація "Життя є дар, великий дар...

Публікація "Створення проекту"

Повний план вивчення теми

Проект

Навчальні цілі

Через вислови, картинки , роздуми висловити свою любов до життя розповісти, за що ми любимо його, що допомагає нам долати всі труднощі і продовжувати насолоджуватись життям? • Для кращого розуміння та усвідомлення книжки «Міст через три життя» учні будуть вчитися виразно читати художній текст, обговорювати його з елементами аналізу • Для виявлення рівня осмислення тексту учні пройдуть тестування • Учні будуть вчитися виділяти та аналізувати окремі художні особливості твору, визначати характерні риси фентезі. • Навчаються розподіляти ролі у команді, працювати в команді; нести відповідальність за свою частину роботи; • Формуються навички аналізу при виділенні головних рис міфічних істот • Формуються навички синтезу при створенні уявної чарівної істоти, що допоможе Гаррі. • При підготовці і створенні презентацій учні навчаються коротко формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості, стисло, чітко, відбирати найяскравіші переконливі факти для демонстрування думок та ідей. При демонстрації презентацій розвивають навички виступати перед аудиторією. • Навчаться усно та письмово висловлювати власні оцінки щодо прочитаного, особистісно-творчо його переосмислювати. • Розвиватимуть навички роботи в групі • Формуватимуть навички стисло та чітко представляти результати досліджень, порівнювати, компонувати, класифікувати. • Для глибшого розуміння міфологічних імен в перекладах різними мовами та формування мотивації до вивчення української, іноземних мов учні будуть співставляти, порівнювати тексти оригіналу та перекладів на українську та російську мови книжки Ролінг «Філософський камінь» • Учні розвивають уміння пояснювати значення слів, найуживаніших усталених виразів • Вдосконалюють навички використання програми PowerPoint для яскравої демонстрації результатів свого дослідження • При складанні діаграм учні, вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти цифри, факти, добирають та аргументують свій вибір відповідного типу діаграми • Учні вчаться оперувати уже знайомою інформацією у нових умовах , аналізувати та порівнювати інформацію, висувати власні гіпотези та відстоювати їх, робити висновки на підставі власних досліджень • Створюючи публікації в Microsoft Publisher, школярі, набувають вмінь агрументовано доводити власну думку, використовуючи повні речення, розраховані на читання однією людиною, посилаючись при цьому на думки інших, правильно використовувати цитування та посилання на друковані та Інтернет-видання, ілюструвати ідеї, думки, дослідження, висновки.

Опис оцінювання

1. Під час прибирання робочих місць всі учні підписують роботи і здають черговому. Учитель, підводячи підсумок, показує класу кращу і середню роботи. Після цього без коментарів виставляються бали за роботи інших учнів у журнал. я часу. Діти бачать всі свої роботи по балах. Хороша виховна цінність виставлених балів.

Недолік: під час показу зразків робіт учневі важко визначити, яка ж з них відповідає його роботі.


2. Всі учні на робочих місцях, вчитель по списку викликає учнів з роботою до столу, показує виріб класу, дає характеристику, оцінює, бал виставляє в журнал. Викликають наступного учня і т.д.

Переваги: кожен учень дізнається про свої успіхи і досягнення своїх товаришів. Цей спосіб має великий виховний вплив.

Недоліки: витрачається багато навчального часу. Після аналізу 4-5 робіт зни

Переваги: мало затрачаєтьс жується інтерес учнів до характеристик виробів. Окремі учні починають порушувати правила поведінки

Опитувальник учня

Журнал опитування учнів у діаграмах

Журнал успішності учнів

Таблиці З-Х-Д

Критерії оцінювання Wiki-сторінки

Діяльність учнів

До початку проекту: Провести підготовче заняття з батьками. Отримати від батьків дозвіл на відкриття скриньки дитини. Створити каталог ресурсів Інтернет для батьків. Створити усі організаційні, методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Провести анкетування з дітьми за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми. Реалізація проекту: 1 тиждень - діти отримують правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером; - проведення оцінювання знань за допомогою графічних схем, геометричнихі фігур, кут; - об’єднання в групи та розподіл обов’язків. Учні будуть об’єднані у три-чотири групи(кожна група обере конкретну проблему, яку вони будуть досліджувати), в свою чергу представники кожної групи будуть об’єднані ще у три підгрупи - дослідники, літератори, журналісти-коректори. - планування роботи групи. Кожна група отримає індивідуальний графік роботи групи. 2 тиждень - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет. Діти знайомляться з поняттям про авторське право. Діти отримають форми для оцінки веб-сторінок та переходять до пошуку інформації у мережі Інтернет. 3 тиждень - проведення уроку за межами навчального закладу. 4 тиждень – обробка інформації. Оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи (мультимедійна презентація з обраної теми) 5 тиждень – перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів(приклад учнівської роботи). 6 тиждень – презентація продуктів проектної діяльності учнів із залученням батьків(за бажанням) обговорення ключового та змістових питань, обмін думками, вибір найкращих творчих робіт. Після закінчення проекту: Нагородити кращі проекти учнів грамотами

WIKI сторінка учня 2

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марія Кречуняк

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Верхньоясенівська ЗОШ І-ІІІступенів

Місто\село, район, область

с.Верхній Ясенів Верховинський р-н Івано-Франківська область

Контактні дані

Jseniv-skoii@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06.-22.06.2012

Місце провведення тренінгу

Верхньоясенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Маляр Петро Іванович