Портфоліо Кравцової В.А. за темою "Групи тварин"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Групи тварин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Протягом проекту діти вивчають тваринний світ.

Знайомляться з групами диких та свійських тварин.

Результатом проекту буде презентація учнів про одного з представників тваринного світу, усний виступ.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із он-лайн тестування, де учням буде запропоновано оцінити свій рівень знань. Далі відбудеться заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (що вони знають про тварин; ознаки, за якими їх об’єднують у групи; поділ на диких і свійських). Учні починають з обговорення ідей в області «Знаю». Пізніше, після демонстрації вчительської презентації, аналізу он-лайн відповідей та постанови проблеми (тварина, як об’єкт природи), учні збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися».

Наприкінці проекту учні заповнюють останню колонку таблиці ЗХД – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет - ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та своїх товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням.

Форма оцінювання для дослідження. Початкові класи

Форма оцінювання мультимедійної презентації. Початкова школа

Форма оцінювання: співробітництво. Початкова школа

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Протягом року ми здійснимо екскурсію та історико-краєзнавчого музею, з’їздимо на екскурсію до зоологічного музею м. Дніпра, здійснимо екскурсію до місцевого парку, лісу, пройдемося вулицями рідного міста, відвідаємо міську дитячу бібліотеку.

Спочатку створюємо творчу групу у складі:

• Фотографи - 2 учні (їх мета створення фотографій з відвідуваних міст, добір зображень);

• Журналісти – 4 учні (створюють план презентації, пишуть для неї текст по темах: групи тварин, дикі і свійські тварини); • Комп’ютерники – 2 учні ( займаються оформленням презентації);

• Аналітики – займаються з разом з вчителем аналізом відповідей он-лайн тестування;

Вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД».

Разом з вчителем клас вирушає до музеїв, міської дитячої бібліотеки для ознайомлення учнів з експонатами, художньою та періодичною літературою. Мета екскурсій – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД».

Вчитель демонструє презентацію ідей проекту, ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Учні проходять вхідне тестування з теми.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи журналістів та фотографів передають зібрані матеріали комп’ютерникам для створення презентації. Учні надають результати своєї діяльності у формі презентацій. Кожна група журналістів розповідає про вивчених тварин, супроводжуючи свою розповідь показом певної сторінки презентації. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кравцова Вікторія Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ

Дніпропетровської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 6, 04 - 16 грудня 2017 року

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери