Портфоліо Кошовецької К.М. "Визначні місця рідного краю"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Я - українець

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Буклет Кошовецької Катерини1.jpg Буклет Кошовецької Катерини2.jpg

Протягом проекту учні вивчають видатні історичні місця рідного краю, відвідують історико-краєзнавчий музей, Свято-Троїцький собор.

Здійснюють екскурсію до Пустельно-Миколаївського монастиря, де відбудеться їх зустріч з його настоятелем.

Роблять фотографії з відвідуваних міст. Вивчають історію рідного краю.

Результатом проекту буде презентація учнів, усний виступ.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом року ми здійснемо екскурсію до Новомосковського Пустельно-Миколаївського монастиря, зустрінимось з його настоятелем Досіфєєм. Відвідаємо Свято-Троїцький собор та історико-краєзнавчий музей.

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (що вони знають про наше місто, традиції українського народу). Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Пізніше (після демонстрації вчительської презентації), учні збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися».

Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався».

Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення.

Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням.

Форми для ойінюванняч

Контрольний список мовлення

Форма для оцінювання дослідження

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання співробитництва

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Спочатку створюємо творчу групу у складі:

• Фотографи - 2 учня (їх мета створення фотографій з відвідуваних міст);

• Журналісти – 4 учня (творюють план презентації, пишуть для неї текст);

• Комп’ютерщики – 2 учня( займаються оформленням презентації)

Вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД». Проходять вхідне тестування за допомогою google-форми.

Pазом з вчителем клас вирушає до історично-краєзнавчого музею для ознайомлення учнів з історією нашого міста.

З метою знайомства з видатним пам’ятником архітектури 18 століття діти відвідують Новомосковський Свято-Троїцький собор.

Найцікавішою буде подорож до чоловічого Самарського Пустельно-Миколаївського монастиря, учні зустрінуться з його настоятелем отцом Досіфєєм, відвідають храм, монастирські підвали та кладовище. Почують цікаві легенди про старовинне життя монастиря.

Мета екскурсії – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Передбачаються в подальшому відвідування міської дитячої біліотеки конкретними дослідницькими групами учнів разом з вчителем, ознайомлення з каталогом літератури. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи дослідників представляють результати своєї діяльності у формі презентації на широкий зал на четвертому тижні. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кошовецька Катерина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

У читель початкових класів

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

koshovezka@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, КЗО "СЗШ № 18" 12-26 червня 2017 року

Дати проведення тренінгу

12-26 червня 2017 року

Місце проведення тренінгу

середня загальноосвітня школа № 18

Тренери

Скуратовська Людмила Григорівна

Полякова Марія Вікторівна

Мартинова Ольга Вікторівна