Портфоліо Костяної Наталії з теми "Чому вода така важлива"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

« Чому вода така важлива»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство,біологія, географія.

Вік учнів, клас

5клас, 11-12 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з природознавства 5 клас Тема: « чому вода така важлива» Поширеність та колообіг води в прроді. Застосування води , його біологічна роль. Проект спрямований розвиток знань про властивості води, як речовини; поширеність та роль води в формуванні життя на Землі. Учасники проекту збирають всю необхідну інформацію про особливості складу, властивостей води, які зумовлюють знаходження та значення води для перебігу життєвих циклів на Землі. Для кращої роботи у проекті учасники об’єднуються у групи до чотирьох чоловік. Робота координується вчителем. Учні проводять огляд літератури, інтернет – ресурсів з приводу питань, підтверджують літературні дані власними дослідженнями і складають звіт. Для підготовки звіту учні створюють презентацію для показу в навчальному закладі.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД – таблицюзхд, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, а також показують свої попередні знання щодо вивчення властивостей води. Учитель проводить оцінювання навчальних досягнень учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацією для проведення мозкової атаки. Учні впродовж всього виконання проекту постійно працюють над таблицею ЗХД, поступово заповнюють ії. Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. Потім виконують вправу Асоціативний кущАсоціативний кущ До того, як учні почнуть працювати над міні – проектом зі створення презентації та ін. Вони розробляють план роботи групи для того , щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінюванняформа. Яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні завершать частину дослідження, учитель перевірить їх спостереження, правильність запису, щоб з’ясувати, чи потребують вони додаткових інструкцій. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням презентацій, публікації для того, щоб поділитися з іншим своїми здобутками та знаннями, вони використовують контрольний список для презентації та ін., який допомагає їм створювати таку презентацію або публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання. Їх кінцевий продукт буде оціннений за Формою оцінюванняформа оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні повинні мати певний обсяг знань з даної теми ( власний досвід, природознавство. історія). Володіють певними навичками роботи в Інтернеті. Роботі у текстовому редакторі, редакторі Power Point. Мають певний обсяг знань щодо знаходження літературних джерел. Учні мають ознайомитися і розглянути основні властивості, застосування та фізіологічну роль води. Учні об’єднуються в малі групи для розробки та впровадження проектів. Для кожної групи розроблене власне завдання.На початку діяльності учитель презентує стартову презентаціюстартова презентація та показує публікацію про метод проектів ,публікація.Розподіляє учнів на групи і роздає завдання


Група 1.Вивчає чинники, що впливають на життя людини. Вивчає чинники , Група 2.Вивчає появу води на Землі та водні об’єкти України. Група 3. Вивчає склад та властивості води. Група 4. Вивчає роль води у природі.

Друге заняття. Учні збираються в малих групах, обговорюють своє завдання, записують в Журналі досліджень свої попередні ідеї та які методи вони будуть використовувати під час дослідження (методи знаходять у відповідній літературі або Інтернет ресурсах). Діти виконують дослідження, нотують у журналах отримані результати, роблять висновки. Під час виконання проекту учні опановують певні методики проведення досліджень, спостережень, навчаються оформлювати результати у вигляді таблиць, узагальнювати дані, робити висновки. Готують презентацію, бюлетень. Третє заняття Продуктом стає мультимедійна презентаціяпрезентація, , інформаційний бюлетень, вікі-статті вікі-стаття. Представлення своїх робіт відбувається за допомогою ротаційних станцій («Рухаємося по колу»). Взаємооцінювання відбувається за критеріями передбаченими у формі оцінюванняформа оцінювання. Результати своїх досліджень учні презентують учням 6 класів і батькам .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Костяна Наталія


Фах, навчальний предмет

вчитель географії , біології, економіки.


Навчальний заклад

Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м. Шостка

Контактні дані

korona676@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013-25.08.2013

Місце проведення тренінгу

місто Шостка: Шостинський інститут Сумського державного університету

Тренери

Ніколаєнко Михайло Сергійович

Лабудько Степан Пилипович

Повернутися до списку групи: місто Шостка група №2 (19.08.2013-25.08.2013)