Портфоліо Костючок Марії Володимирівни для учнів 6 класу за темою "Взаємодія людини та природи"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Як нищить себе людство?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія.

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Навчання проекту з курсу «Загальна географія 6 кл.», тема «Забруднення і охорона навколишнього середовища». Під час роботи над проектом учні знайомляться з проблемами людства, що виникли в наслідок господарської діяльності. Аналізують види господарської діяльності людини і те, який вплив спричинює дана діяльність на геосфери. Продовжують формувати навички роботи з додатковою літературою, інтернет-джерелами. Виховують у себе толерантне ставлення до однокласників, а також - вміння працювати в групах. По закінченню вивчення теми учні відповідають на питання: «Як нищить себе людство?»

План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження проекту Мій блог рефлексії

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вхідне оцінювання учнів з теми

Підсумкове оцінювання учнів з теми

Асоціативний кущ Вхідне оцінювання

Таблиця ЗХД

Підсумкове самооцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя

До початку навчання за цією темою потрібно: • Познайомити учнів з методом проектів, переконати їх в життєвій необхідності оволодіти навичками проектної діяльності. • Провести діагностичний моніторинг учбових знань та вмінь учнів та переконатись, що учні: - володіють вміннями використовувати географічні знання; - мають навички застосування географічних знань у дослідженнях; - мають знання стосовно взаємозв’язку між собою компонентів природи; - мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет). • Опираючись на данні отриманні при опитуванні учнів, створюємо декілька груп за виявленими нахилами дітей і їх типами множинного інтелекту: логіко-математичного, мовного, просторового, природничо-натуралістичного. Урок 1 Уточнюється склад створених груп. Демонстрація вступної презентації для учнів. Проводиться мозковий штурм у створених групах та проводиться обговорення з класом наступних запитань: - Як взаємопов’язані між собою компоненти природи? - Що змусило людину забруднювати навколишнє середовище? - Яким чином відбувається дане забруднення? - Які компоненти природи страждають найбільше? Чому? - З якою метою створюються природоохоронні території??

Проводиться обрання тем для учнівських проектів. Проводиться консультативна робота з учнями по їх роботі над проектом, роздача довідкових матеріалів по використанню ІКТ для роботи над своїми міні проектами. Демонстрація презентацій вчителя з учбового матеріалу «Як нищить себе людство?», як приклад оформлення презентації міні проекту.

Урок 2 Проведення захисту проектів за темами: - Столичні забруднювачі атмосфери [1]. - Учнівський блог. Чому водойми поступово «вмирають»? - Природоохоронні території [2]. Урок 3. Проведення діагностичного опитування учнів «З-Х-Д схема роботи над проектом». У класі проводиться обговорення Ключового запитання «Чи знищить людство себе остаточно?». Проведення підсумкового опитування учнів «Підсумкова З-Х-Д схема».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Костючок Марія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Викладач географії та вчитель основ економіки

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа № 15 ім. М.Решетняка

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, Дзержинський район, м. Кривий Ріг

Контактні дані

Місто Кривий Ріг


queenmariya89@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07.04.2014 – 19.04.2014

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №103 Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Тренери

Дуднік Валерія Олександрівна