Портфоліо Костюковича Костянтина

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Подорож у минуле: від абака до комп’ютера.

Основний та другорядні навчальні предмети

Основним предметом є інформатика
дотичні предмети історія, математика

Вік учнів, клас

9 клас 14-16 років

Стислий опис проекту

Проект призначений для учнів 9 класу при вивченні теми «Апаратне забезпечення інформаційних систем».

Учні класу поділяються на 3-4 групи в залежності від наповнюваності класу. Кожна група розглядає певний історичний період формування і розвитку обчислювальних машин. В кінці роботи над проектом вони представляють wiki-статтю, в якій викладають знайдений, опрацьований матеріал.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про блог» і «Що я хочу дізнатися про блог», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою , яке передбачає самооцінювання і оцінювання роботи учня вчителем.

Діяльність учнів та вчителя

1 Етап

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням. Який шлях створення сучасного компютера? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом. Оголосіть наступне запитання до проекту: Навіщо людині потрібно було створювати обчислювальні пристрої? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Почніть проект з презентації проекту. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують. Зверніть увагу, що нещодавно комп᾽ютерна техніка була іншого рівня, і в деяких установах ще можна побачити стару техніку. Обговоріть друковані та електронні ресурси для збору даних. Можливі теми можуть включати:

Які були перші обчислювальні пристрої?
Які вчені, винахідники займалися розробкою компютерних пристроїв?
Коли, де і ким було вперше створено ЕОМ?
Відкриття в яких галузях спияло вдосконаленню прших ЕОМ?
Хто на сьогоднішній день є провідним виробником сучасних компютерів?
Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання.

Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

Короткі історичні відомості про обчислювальні прилади та з історії створення ЕОМ

Презентація за темою

2 Етап

Запросіть учнів обговорити нові Тематичні запитання. Який принцип роботи створених обчислювальних пристроїв? Як швидко вони виконували обчислення? Яке вони мали значення? Напишіть запитання на аркушах паперу і передайте кожній групі. Групи учнів, відповідно до обраних тем , мають дослідити відповіді на Тематичні запитання. Скажіть учням, що вони створюватимуть два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене в перший день: Навіщо людині потрібно було створювати обчислювальні пристрої?


Дозволю учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Роздам учням Контрольний список для вікі в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговоріть з учнями Контрольні списки і попросіть їх використовувати їх ці списки моніторингу свого прогресу під час роботи.

3 Етап

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.

4 Етап

Відвідати бібліотеку. Дослідити відповідну літературу, відсканувати необхідне.

5 Етап

Учні створюють хронологію подій, що сприяли розвитку обчислювальних притроїв.

6 Етап

Учні завершують своє дослідження.

7 та 8 Етап

Учні створюють мультимедійні презентації вікі. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт.

9 Етап

Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.


10 Етап Звітування при аудиторіі своїх досліджень. Відповідь на питання слухачів.

Оцінювання спостережливості групи

Учнівська презентація

Вікі стаття за темою

Відомості про автора

Прізвище та імя

Костюкович Костянтин

Фах, предмет

вчитель інформатики, інформатика

Навчальний заклад

Кащенецька ЗОШ І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Ставищани, Білогірський район, Хмельницька область

Контактні дані

Мобільний телефон 
0967051490
E-mail 
kzosch@rambler.ru

Відомості про тренінг

Тренінг "Intel 10.1"

Дати проведення тренінгу

27.01.14 - 31.01.14

Місце проведення тренінгу

Білогірський НВК

Тренери

Франчук Павло Андрійович