Портфоліо Костюкова Володимира з теми "Інтернет- це добро, чи зло?", 7 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Інтернет-це добро, чи зло?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Навчальні цілі

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Буклет1
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Буклет2



7клас. Тема «Комп’ютерні мережі» Робота з веб-браузером. Використання, створення та редагування списку сайтів, обраних для швидкого доступу Алгоритм організації пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень) в Інтернеті. Простий пошук. Аналіз інформаційних матеріалів (повідомлень), знайдених в Інтернеті Збереження зображень, веб-сторінок та їх фрагментів Інтернет-енциклопедії, словники та онлайн- перекладачі Авторське право та Інтернет Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень)

Учнівські ролі: 1. Розробник- дослідник 2. Шукач скарбів Інтернету 3. PR-менеджер 4. Редактор-тестувальник

Продукти діяльності учнів в проекті: 1. Публікація 2. Презентація 3. Блог


План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж всього навчання за темою.

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму (асоціативний кущ).

Форму З-Х-Д учні заповнюють після час вступної презентації вчителя.

Учні об’єднуються групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності

В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми.

Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси.

Для кожної групи створюється блог для рефлексії.

За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів.

Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту.

Після завершення роботи над проектом проводиться підсумковий урок, на якому учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель демонструє створеній їм буклет про навички 21 століття, з метою показати учням, що вони повинні опанувати для успішного життєвого шляху. Щоб зацікавити учнів темою «Інтернет – це добро, чи зло?» вчитель демонструє презентацію, в якій формулює тему проекту, ключове, тематичні та змістові запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту, вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника. Учні, для визначення навчальних потреб, заповнюють таблиці «ЗХД». Вони знайомляться з документом фасілітації. Для якісної роботи над проектом учням дається інструкція як здійснювати оптимальний пошук в Інтернеті. Перед початком роботи вчитель знайомить учнів з тестом «Авторське право», рекомендує скласти «Список використаних джерел». Для роботи над проектом учні об’єднуються у три групи, які виконують такі дослідження:

1. Протестувати різні пошукові системи та розробити критерії оцінки пошукової системи. 2. Проаналізувати найбільш поширені загрози для інформації в Інтернеті та розробити алгоритм безпечної роботи в Інтернеті 3. Порівняти різні підходи до пошуку інформації та розробити правила швидкого та ефективного пошуку в Інтернеті

При вивченні теми учні постійно працюють в Інтернеті. В залежності від того, над яким дослідженням працює група, діяльність учнів має такі напрямки: • Знайомство з різними пошуковими системами • Пошук критеріів оцінки роботи різних пошукових систем • Пошук матеріалів про безпеку в Інтернеті • Пошук матеріалів про швидкий та ефективний пошук в Інтернеті • Пошук малюнків, відео та аудіо матеріалів для створення власних презентацій, публікацій, блогів. • Спілкування членів команди між собою в процесі праці над проектом


Під час виконання проекту відбувається поточне оцінювання роботи та взаємодії учнів в команді. В командах ролі розподіляються в залежності від початкової підготовки. По закінченні проекту проводиться захист та кінцеве оцінювання. Результати своєї роботи учні презентують у блозі.



Блог учня

Оцінювання блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Костюков Володимир

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики, інформатика

Навчальний заклад

Павлоградський міський ліцей

Місто\село, район, область

м.Павлоград, Дніпропетровської області

Контактні дані

wpk0064@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.04.2013 - 27.04.2013

Місце проведення тренінгу

ДОІППО

Тренери

Грекова Вікторія Сергіївна, Харлаш Людмила Михайлівна, Харченко Наталія Ігорівна, Коляда Ірина Григорівна.