Портфоліо Корчагіної Оксани Валеріївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Політичний і соціальний устрій, господарське життя Київської Русі наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, правознавство

Навчальна тема

Історія України

Вік учнів, клас

7 клас 13-14 років

Стислий опис проекту

Основним історичним змістом проекту є знання щодо суспільного та політичного устрою Київської Русі в ІХ – Х ст., складу та занять населення, про життя людей у селі та містах. Учні будуть працювати зі схемою «Управління державою» та таблицею «Заняття слов’ян». При цьому учні будуть вдосконалювати вміння та навички описувати та порівнювати життя людини в селі та місті; роботи з історичними джерелами; узагальнювати матеріал, робити висновки й аргументувати власну точку зору. Під час роботи учні набудуть навиків організації колективної роботи. Учні мають поглибити свої знання з історії України часів Київської Русі. Вивчення матеріалу має сприяти громадянському та правовому вихованню учнів

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Після закінчення теми учні будуть: знати :терміни та поняття:дружина, тіуни, бояри, холопи, смерди, люди, оброк, податки, бортництво, «із варягів у греки», рало, плуг, трипілля, двопілля, млин, ремесло; дати та події: ІХ – початок Х ст. – використання гончарного круга. вміти:пояснюватироль княжої влади у політичному устрої Київської держави; характеризувати суспільно-політичний устрій Київської Русі ІХ – І ст.; описувати господарське й повсякденне життя різних верств населення; аналізувати історичні джерела й отримувати необхідну інформацію. володіти навичками, а саме: - здійснювати пошук інформації, використовуючи Інтернет та інформаційні технології. - ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання ; - вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; - базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та з використанням інформації ; - належна та продуктивна праця разом з іншими; - використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно.

Опис оцінювання

Хід уроку: Вчитель пояснює учням про безпеку в Інтернеті, що є контрольний список оцінювання веб-сайтів, з якого вони можуть вибрати веб-ресури до свого проекту. Далі учні під час пошуку можуть використовувати ці веб-сайти. Учнізаповнюютьконтрольний список для робіт из інформаційнимиджерелами. Учитель демонструє вступну презентацію, яка допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів, побачивши інструменти оцінювання та організаційну частину, осмислити кожний слайд. Мотивація учнів. Чим визначалася роль Київської Русі в середньовічній історії Європи? Що ви знаєте про процеси утвердження монархічної форми правління й формування середньовічних суспільних відносин?Що таке держава? Що таке стани? Що таке політичний устрій держави?Що таке суспільний устрій держави? Діти заповнюють графічні схеми З-Х-Д. Учитель об’єднує учнів в групи за рівнем навчальних досягнень. Розподіляє завдання, роздає план проекту та шаблон презентації. Перша група займається пошуком інформації(Політичний та суспільний устрій Київської Русі ІХ – Х ст.; верстви населення). Друга група виконує практичні завдання. Учні заповнюють схеми «Політичний устрій Київської Русі ІХ – Х ст.» та «Суспільний устрій Київської Русі ІХ – Х ст.». Третя група оформлює роботу у вигляді комп’ютерної презентації. Наприкінці завдання один учень із групи презентує роботу цілої групи. Далі учні обговорюють результати кожної групи та здійснюють самооцінювання в журналі навчання. Учитель оцінює роботу в групах: усний виступ, практичну роботу та мультимедійну презентацію.

Діяльність учнів та вчителя

Підготовчий рівень. По-перше, мотивуємо учнів на дослідження. Вчитель пояснює учням про безпеку в Інтернеті, що є контрольний список оцінювання веб-сайтів, з якого вони можуть вибрати веб-ресури по своєму проекту. Потім провести анкетування про плагіат. Далі учні під час пошуку можуть використовувати ці веб-сайти Вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів, побачивши інструменти оцінювання та організаційну діаграму, осмислюючи кожний слайд, провести вступне анкетування. Вступне оцінювання. 1.Мотивація учнів. Учитель показує свою презентацію. 2.Основні питання: Чим визначалася роль Київської Русі в середньовічній історії Європи Що ви знаєте пропроцеси утвердження монархічної форми правління й формування середньовічних суспільних відносин? Що таке держава? Що таке стани? Що таке політичний устрій держави? Що таке суспільний устрій держави? Робочий етап. Учитель об’єднує учнів на групи за рівнем навчальних досягнень. Перша група займається пошуком інформації (Політичний та суспільний устрій Київської Русі ІХ – Х ст.; верстви населення). Друга група виконує практичні завдання. Учні заповнюють схеми «Політичний устрій Київської Русі ІХ – Х ст.» та «Суспільний устрій Київської Русі ІХ – Х ст.». Третя група оформлює роботу у вигляді комп’ютерної презентації. Наприкінці завдання один учень із групи презентує роботу цілої групи. Далі учні обговорюють результати кожної групи та здійснюють самооцінювання в журналі навчання. Учитель оцінює роботу в групах: усний виступ, практичну роботу та мультимедійну презентацію. Рефлексія. Учні дивляться та обговорюють свої роботи, здійснюють само оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Корчагіна Оксана Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Селидівська загальноосвітня I-III ступенів №2 Селидівської міської ради

Місто\село, район, область

м.Селидове

Контактні дані

Адреса навчального закладу: вул.Маяковського, буд.№39

Тел.: 0954444416 e-mail: korchaginaoksana@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

03.09.2012-10.09.2012

Місце проведення тренінгу

Селидівська загальноосвітня школа I-III ступенів №2

Тренери

Хацько Тетяна Миколаївна