Портфоліо Король Валентини з теми "Вишивка: мистецтво і традиція"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Українська народна вишивка.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект може стосуватися української літератури, історії.

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 6 класу з теми:”Вишивка:мистецтво і традиція” Учні об’єднавшись у групи аналізують філософсько – символічне значення вишитих візерунків;з’ясовують значення вишивки в житті людини;досліджують,які шви поширені в нашому регіоні, вчаться вибирати візерунки для оздоблення виробів. Учні працюють шляхом пошуку інформації в Інтернеті, з додатковою літературою, підручниками. Шляхом спілкування з учителями інших предметів, з іншими учнями школи. Результати презентують у вигляді презентації, учнівського блогу. Вікі статті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущдля з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми вчитель демонструє стартову презентацію з теми”Вишивка: мистецтво і традиція”, розповідає про майбутнє дослідження учнів залучивши до роботи над темою учнів 6 класу. На початковому етапі учитель обговорює з класом ключове питання ”Чи можна вважажати вишивку духовним символом українського народу?” Методом мозкової анаки визначають напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні створюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів: 1 група - Що вам відомо з історії розвитку української народної вишивки?, результати досліджень представляють у вигляді блогу;2 група - Які вироби можна оздоблювати вишивкою?, результати досліджень представляють у вигляді презентації;3 група- результата досліджень представляє у вигляді вІКІ-статті. Впродовж всього навчання учитель консультує учнів, спостерігає та аналізує дії. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання(ЗХД схема,асоціативний кущ, контрольний список) учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка результатів досягнень учнів. Учні представляють результати досліджень. Wiki-стаття на тему «Мотиви-символи в українській народній вишивці»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Король Валентина Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання, трудове навчання.

Навчальний заклад

Липоводолинська спеціалізована школа

Місто\село, район, область

смт Липова Долина, Липоводолинський район, Сумська область.

Контактні дані

dfktynbyfff@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг для учителів Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Липоводолинської районної ради Сумської області

Дати проведення тренінгу

З 20.01.2014 по 26.01.2014р.

Місце проведення тренінгу

Липоводолинська спеціалізована школа

Тренери

Антонченко Марія Олексіївна Клочко Оксана Миколаївна