Портфоліо Констанкевич Лесі з теми "Людина і світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«ПАСХА СВЯТА, ДАЙ НАМ КРАСИ І СИЛИ, ЩОБ МИ В СВІТІ СЛАВНО ЖИЛИ!»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі, Українська мова, Сходинки до інформатики

Вік учнів, клас

3 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розроблений для учнів 3 класу під час вивчення предмету «Я і світ» в темі «Людина і світ». Учні досліджують питання традицій святкування свят, зокрема Великодня, як святкують це свято в родині, Україні, світі. Також учні знайомляться з поняттями символи свята. Як практичний результат проекту учні формують вміст великоднього кошика та презентують результати на виховній годині.Дослідження проводиться протягом 2 тижнів.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні працюють у парах, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Учні використовують Контрольний перелік, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення блогу. Форма оцінювання для блогу використовується для оцінювання кінцевого продукту-блогу. Використовуючи Контрольний список. Співробітництво учні, що працюють над груповим проектами, можуть впевнитися, що вони ефективно співпрацюють. Після завершення спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку вивчення теми

Вчитель має віднайти всі можливі традиції святкування Великодня в Україні. Підготувати перелік інформаційних джерел та плакат для для використання учнями та батьками під час виконання проекту для спрямування їх критичного мислення і розуміння версій святкування у різних культурах. Роздати брошуру з основами проектного навчання (1, 2) колегам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Робота буде проводитись згідно плану впровадження проекту.

Згідно складеного плану впровадження проекту вчитель роздає вказівки особам задіяним в реалізації проекту, вчитель проводить попереднє оцінювання за допомогою схеми Знаємо – Хочемо Дізнатися – Дізналися та організаційної схеми, визначає рівень комп’ютерної грамотності учнів, обізнаності у поняттях пов’язаних з темою проекту.

На початку роботи

Вчитель пропонує учням Ключове запитання – «Чи є у Сонця свято?». Обговорює із учням, чи знають вони які є свята в Україні, чи святкують вони Великдень, чи читали про це свято у книжках. Більшість має її знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі, що виконується в парах, об’єднує їх з учнями, які знають та просить розповісти про це один одному. Виявиться, що учні мають різне уявлення про свято. Це прекрасна можливість поговорити про те, чому існують різні святкові традиції.

Ставить Тематичне питання «Чому у різних країнах Великдень відзначають у різний час?». Розказує учням, що є різні церковні календарі. Вчитель учням пропонує список інформаційних джерел для дослідження. Пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. З метою ознайомлення учнів з правилами дотримання авторського права вчитель ознайомлює з презентацією про дотримання авторського права.

Під час проекту учні здійснюють спілкування з однолітками, приймають участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані за допомогою онлайн-опитування. Спільного використання (створення, редагування) з іншими документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі; отримання вражень та відгуків інших учнів щодо створеного ними продукту; спільної роботи над навчальними проектами в групах в режимі реального часу разом з іншими учасниками (інструкція - 1). Учні створюють блог «Пахне хата Пасками...», проводять опитування учнів класу та батьків, використовуючи опитувальник. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні. Учитель роздає учням Форму оцінювання блогу, щоб вони могли орієнтуватися при створенні блогу.

На завершальному етапі

Учні заповнюють схему Знаємо – Хочемо Дізнатися – Дізналися (дізналися), та презентують результати дослідження на виховній годині.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Констанкевич Леся

Фах, навчальний предмет

викладач інформатики

Навчальний заклад

Луцький педагогічний коледж

Місто\село, район, область

Луцьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.01.14-25.01.14

Місце проведення тренінгу

Луцький педагогічний коледж

Тренери

Шевчук Лариса Скрипка Анна