Портфоліо Кононенко Катерини Олександрівни за темою: "Байка вчить, як на світі жить"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Байка вчить,як на світі жить

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання.Тема: «Байки.Видатний український байкар Л.Глібов.Мораль Байки». Російська мова. Інформатика

Вік учнів, клас

3клас 8-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект розрахований для учнів третього класу,щоб детальніше познайомити з літературним жанром «Байка». Навчити їх відрізняти цей жанр від інших.Провести дослідження порівняння байок П.Глібова та А. Крилова «Чи дійсно всі байки навчають як правильно поводити себе серед людей?».Учні оформлюють результати своїх досліджень у колажах,листівках і презентаціях.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Байка вчить,як на світі жить та таблиці З-Х-Д. Впродовж виконання проекту учні використовують таблицю З-Х-Д щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з Буклетом по методу проектів та Презентацією основних запитань проекту "Байка вчить,як на світі жить". За допомогою таблиці З-Х-Д виявляємо рівень інформованості учнів з даної теми. Ми живемо в суспільстві. Кожного дня ми спілкуємось один з одним,контактуємо,вирішуємо різні питання. Як правильно себе поводити серед людей?Що потрібно робити і чого не потрібно робити? Чи потрібно дотримуватись правил які придумали люди? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи «Пізнайки »і «Дослідники». Учні планують свої дії по роботі самостійно, складають план. Вчитель перевіряє та спонукає роботу учнів на кожному етапі, відслідковує прогрес у навчанні згідно розроблених форм оцінювання, надає консультації, пропонує перелік друкованих видань і сайтів для збору необхідної інформації. Протягом підготовки проекту діти дають відповіді на запитання в мережевому опитувальнику. Вчитель обов’язково проводить інструктаж по роботі з комп’ютером. Група «Пізнайки» досліджують байку І.Крилова “Лебідь,щука і рак”- шукають мораль і пояснюють чого навчає нас ця байка? “Дослідники” досліджують байку Л.Глібова “Коник - стрибунець”- знаходять мораль і пояснюють чого навчає нас ця байка?Кожна група після свого дослідження створює колаж(презентація) і порівнюють байки між собою.Підводять підсумок чому вони нас навчають Заповнюють діаграму Вена.

Форма самоспрямування

Контрольний список самоспрямування

Шаблон презентації учнів з потребами

Кросворд для сильних

Посилання на мережевий опитувальник

План впровадження

Батьківський дозвіл

Документ фасилітації

Форма оцінювання учнівських робіт

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кононенко Катерина

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа I-III ст.№5

Місто\село, район, область

Павлоград

Контактні дані

solnushko1003@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград на базі Павлоградського міського ліцею, 07 - 19 грудня 2015 року


Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Шевченко Галина Володимирівна