Портфоліо Колібаби Ю.І. для учнів 7 класу з теми "Видатні жінки України X-XVII століття"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Видатні жінки України Х-ХVІІ століття"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Iсторія України, українська мова і література,

Вік учнів, клас

12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учасникам проекту пропонується завдання-дослідити, як „народжуються видатні люди” (на прикладі життя видатних жінок) і дати відповідь на запитання: Що визначило глибоку та мужню відданість видатних жінок України Х-ХVІІ століття церкві,її законам і нормам? Учні об’єднуються в групи. Кожна група отримує свої завдання. Учні мають проаналізувати відомі гіпотези геніальності на матеріалі життя видатних жінок, підтвердити або спростувати їх. Кінцевий продукт даної роботи – учнівський блог. Також учні отримують завдання знайти інформацію про улюблені заняття видатних жінок у дитинстві, коло їх читання, а також дослідити, як саме жили видатні жінки.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

Перед початком роботи над проектом проводиться опитування, під час якого заповнюється таблиця ЗХД. Протягом роботи використовуємо поточне оцінювання, само оцінювання та взаємооцінювання. Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, здійснювати самооцінку. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу проекту. В кінці проекту діти демонструють презентації виконаних проектів, публікації, свій блог або сторінку вікі-статті та обговорюють кожен проект між групами.

ЗХД Контрольний список для блогу проекту

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом вчителі, батьки та учні знайомляться з методом проектів. На початку роботи над проектом учні проходять опитування у вигляді тестових завдань . Далі учні знайомляться з вступною презентацією вчителя, в якій знайомляться з ключовими питанням: Кого із видатних жінок України X – XVII ст. і за яку конкретну справу чи дію у розвитку й захисті освіти, релігії можна виділити? Учні ознайомлюються з веб-сайтом вчителя, розміщеному на шкільному сервері.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


На наступному етапі учні об’єднуються в групи за інтересами і вподобаннями:

1 група - „дослідники»

2 група - „біографи” .

Кожна група отримує свої завдання.

1 група має проаналізувати життя видатних жінок, підтвердити або спростувати їх. Паралельно „соціологи” проводять опитування класу за запитаннями: Чи є у роду творчі люди? Скільки дітей у сім’ї? Який вік батьків? Кінцевий продукт даної роботи –учнівський блог.

2 група отримує завдання знайти інформацію про видатні справи жінок, коло їх читання, а також дослідити, як саме працювали вони. Результати спільної роботи «біографи» та «соціологи» оформлюють у вигляді веб-сайту.

Для визначення навчальних потреб учнів проводиться мозковий штурм, в ході якого заповнюється таблиця ЗХД. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи.

На першому етапі

учні отримують групові завдання, обговорюють їх, консультуються із учителем. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, ознайомляться з програмою розробки блогу, планують свою роботу, створюють власний учнівський блог.

На другому етапі

проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх. Оформлюють веб-сайт, в якому запрошують однолітків до спілкування.

Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські інформаційні бюлетені.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Колібаба Юлія Іллівна

Фах, навчальний предмет

вчитель історії,історія

Навчальний заклад

Софіївська загальноосвітня школа I-III ступенів №1


Місто\село, район, область

Смт.Софіївка Софіївський район Дніпропетровська область

Контактні дані

kolibaba.yu на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках програми "Відкритий світ"


Дати проведення тренінгу

25.03.2013-06.04.2013


Місце проведення тренінгу

Софіївська загальноосвітня школа I-III ступенів №1 Софіївського району


Тренери

Величко Ніна Федорівна