Портфоліо Колодяжної Оксани з теми "Тварини - частина живої природи"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тварини - частина живої природи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Тварини

Вік учнів, клас

1 клас

6-7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні збирають інформацію про тваринний світ живої природи. Для роботи над цим завданням вони об’єднуються у три групи, розподіляють теми, над якими буде працювати кожна група, визначають напрямки роботи між членами групи. Для накопичення інформації учні читають енциклопедії, користуються інтернетом, ходять до бібліотеки, звертаються за допомогою до батьків, учителя. Учні готують і представляють свої висновки і рекомендації для учнів свого класу. Наприкінці кожної публічної презентації учні збирають дані щодо збагачення знань товаришів з даної теми.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми «Тварини – частина живої природи» використовуються різні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі відслідкувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв'язок, оцінювати мислення та продукти учнівської діяльності, їх представлення та відображати навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. Короткі розповіді учнів допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. Такі розповіді можуть також забезпечити інформацію про те, як учні розуміють певні поняття та використовуватися для повторного пояснення складних понять.ЗХД схеми,Асоціативний кущ, онлайн-опитування допомагають відслідкувати індивідуальні навчальні потреби учасників. Форма оцінювання презентацій використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої презентації попередньо до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу з розповіддю описує критерії для їх написання з різних точок зору, використовується під час написання розповідей учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Учні використовують контрольний перелік запитань для Вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення Вікі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту перед учнями вчитель ставить ключове питання: Чим цікавий живий світ навколо нас?; проводить бесіду про тваринний світ живої природи, класифікацію тварин, їх особливості, роль у природі; запитує що на їхню думку буде якщо б не було у світі тварин; демонструє стартову презентацію. Учні індивідуально заповнюють таблиці ЗХД . Учитель обговорює з класом тематичні питання проекту та ставить завдання для дослідження. Учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань : І група працюватиме над питанням «Що ми знаємо про братів наших менших - звірів?» і створюють презентацію. ІІ група опрацьовуватиме матеріал до завдання «Які вони, пернаті друзі навколо нас?» і створюватиме блог ІІІ груп а досліджує матеріал про те «Яку користь приносять комахи?» і створюється Учнівська Вікі-стаття "Корисні комахи". Кожна група отримавши завдання планує свою діяльність, здійснює пошук в інтернеті необхідних ресурсів, опрацьовує спеціальну літературу, відвідують екскурсії, організовані вчителем, ознайомлюється з інструкціями вчителя та законом про авторське право. При цьому використовують графічні схеми, таблиці, розкадування, контрольні списки. Вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить нотатки,хід обговорення , розв’язання поставлених задач, допомагає учням у спільній роботі та сприяє формуванню навичок 21 століття у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Колодяжна Оксана Сергіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Охтирська гімназія

Місто\село, район, область

місто Охтирка, Сумська область

Контактні дані

kolodiyznaoksana@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.02.2013-24.02.2013

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна