Портфоліо Колеснікової Ірини з теми : " Розкладання многочленів на множники"
Зміст
Назва проекту
" Формули скороченого множення"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
геометрія, фізика
Навчальна тема (як записано в програмі)
" РОзкладання многочленів на множники"
Вік учнів, клас
13-14 років, 7 кдас
Стислий опис
Проводиться актуалізація опорних знань з вивчених тем "Винесіння спільного множника за дужки", " Спосіб групування". Для вивчення формул проводиться вивод і доведення кожої формули. Розглядаються приклади використання виведених формул. Розвязуються задачі з використання формул скороченого множення із інших галузів.
Повний План вивчення теми
За планом на вивчення теми відводиться 5 уроків. На першому уроці учитель повідомляє тему урока, термін її вивчання, способи вивчення, коротко повідомляє план роботи над цією темою. [[1]] Учитель розбиває клас на чотири групи: Перша група - розглядає способи винесення спільного множника за дужки і спосіб групування. Вони отримують завдання сформулювати запитання, які усі повинні знати з попереднього матеріалу: розподільна властивість; відкритя дужок і заключення виразів у дужки. Розглядають як цей матеріал може бути використан при винесінні спільного множника і способа групування. Учням передлагається по цій темі зробити презениацію і поставлені запитання використати на наступному уроці для опроса учнів і виявлення рівня їх знань. Друга група - розглядає виведення і доведення формул скороченого множення: квадрату суми і різниці, куба суми і різниці, квадрату тричлена.Оформлює свої розробки у вигляді презентації, яка допомогає учням зорієнтуватися у теоретичних викладках, а потім позапитанням провести опитування і оцінювання знань учнів.[[2]] Третя група - розглядає способи використання усіх способів розкладання на множники при розвязуванні різних завдань: доведення тотожностей, доведення завдань на подільність, розвязування рівнянь. Учитель пропонує учням використати допоміжну літературу. Знайти в ній завдання і задачіз фізики, геометрії де використовуються методи розкладання виразів на множники. Четверта група - готує по кожному способу розкладання на множники, на використання формул скороченого множення математичні диктанти і підсумкове тестове завдання.[[3]] На другому уроці члени першої і другої груп демонструють свою презентацію. Учитель пропонує учням класу розглянути текст підручника і приділити особисту увагу розглянутим прикладам. По запитанням в презентаціям проводиться усне опитування з наступним оцінюванням.Математичний диктант Домашнє завдання учні отримубть по тому матеріалу, що був розглянут у двух перших презентаціях.Домашнє завдання диференційоване з врахуваннням рівня осмислення учнями даного маиеріалу.рівень учні обирають самі. На третєму уроці 1. Учитель збирає зошити з домашнім завданням; 2)учні заслухують презентацію, яку демонструють учні третьої групи. 3)Розглядають конкретні приклади, які приготували члени третьої групипи, проиклади, що предлагає учитель. 4) Відповідають на сформульовані у презентації запитання. 5) проводятьвзаємо контроль ( працюючи в парах) познанню формул скороченого множення і оцінюють відповіді. Робота проводиться з участю учителя.Математичний диктант На четвертому уроці. 1. РОздати зошоти. 2.Проводиться підсумкове тестування з теми " Розкладання многочленів на множники".
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Довести формули квадрата суми і різниці, куба суми і різниці двох виразів, різниці квадратів. Навчити учнів розкладати многочлени на множники за допомогою формул скороченого множення.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
1. Учні повиннізнати матеріал попередніх тем, що використовується при вивченні розглядаємої теми. 2. Учні повинні продемонструвати уміння працювати самостійно з підручником і доповняною літературою. 3. На кожному уроці Уні відповідають на запитання, які сформульювані в презентаціях, і на запитання учителя. 4.Демонструють підготовлені призентації. 5. Демонструють уміння використовувати отриані знання для розвязання прикладів,які підготовлені різного рівня складності. 6. Учні постійно демонструють уміння роботи в групах, в парах. 7.Демонструють уміння оцінювати досягнення інших і свої при відповідях усно і письмових роботах.
[презентация 1] [презентация 2 ] [презентация 3]
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ірина Михайлівна Колеснікова
Фах, навчальний предмет
учитель математики
Навчальний заклад
Одеський НВК № 53
Місто\село, район, область
м. Одеса
Контактні дані
ь. Одеса, вул. Варненська 23, кв. 96
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15 - 21 серпня
Місце провведення тренінгу
Одеський НВК № 53
Тренери
Смірнова Марина Юріївна