Портфоліо Козубенко Олени Іванівни з теми " Комп'ютер і здоров'я"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Комп'ютер і здоров'я"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Апаратне забезпечення інформаційних систем

Вік учнів, клас

9 клас 14-15 років

Стислий опис проекту

На початковому етапі вчитель використовує таблиці З-Х-Д, метод «Мозкового штурму» з метою виявлення знань, умінь, навичок та ступінь готовності до виконання даного проекту.

На етапі роботи над проектом використовується контрольний список з основними подіями, датами, стадіями виконання проекту, тестування, взаємооцінювання в групах. ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій.

На заключному етапі представляється звіт в вигляді презентацій та публікацій, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи. Доцільно провести само оцінювання учнів. За даними результатами кожен учасник команди отримає оцінку.

Повний План вивчення теми

Плану вивчення теми

План проведения проекта

Навчальні цілі

Після завершення проекту учні зможуть:

• пропагувати здоровий спосіб життя,

• учень назіває причини хвороб від комп'ютера,

• займатися профілактикою хвороб від комп'ютера,

• самостійно займатися пізнавальною діяльністю,

• працювати в команді,

• навчитися роботі з великими обсягами інформації,

• виділяти головне.

Опис оцінювання

На початковому етапі вчитель використовує таблиці З-Х-Д (презентація вчителя), метод «Мозкового штурму» з метою виявлення знань, умінь, навичок та ступінь готовності до виконання даного проекту.

На етапі роботи над проектом використовується публикації, контрольний список з основними подіями, датами, стадіями виконання проекту, тестування, взаємооцінювання в групах. ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій.

На заключному етапі представляється звіт в вигляді презентацій та публікацій, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи. Доцільно провести само оцінювання учнів. За даними результатами кожен учасник команди отримає оцінку. Форма оцінювання командної роботи Контрольний список для рефлексії виконання проекту Форма оцінювання презентації Форма оцінювання проведення експериментальної роботи

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На першому етапі виконання проекту буде представлена презентація підготована вчителем для визначення навчальних потреб учнів:

1. Постановка основних питань(ключових та тематичних)

2. заповнення ЗХД

3. об’єднання учнів у 3 групи ("Соціологів", "Теоретиків", "Статистів") за бажанням та завдання над якими вони будуть працювати.

Вчитель пропонує шаблони виконання презентації, публикації. Також на цьому етапі кожен учень знайомиться з правилами користування комп’ютером, з поняттям авторського права. Вчитель дає список використаних джерел , контрольний список для оцінки веб-сайтів, памятку «Що таке команда і як ефективно в ній працювати».

На наступному етапі група "Соціологів" складає анкету для опитування населення (враховуючи різні вікові групи); група "Теоретиків" готує презентації з дослідження наукової та популярної літератури; група "Статистів" обробляє результати опитування, подає їх в комп'ютерному варіанті (діаграми) та складає рекомендації під час работи за комп'ютером (буклет).

Під час виконання проекту учні спілкуються за допомогою електронної пошти, як з учасниками своєї групи так і можуть звернутися за консультацією до вчителя, на блозі можуть переглянути етапи роботи інших груп. В ході своєї діяльності учні всіх груп активно використовують Інтернет тестування, анкетування та опитування за допомогою чатів та миттєвих повідомлень; збір інформації по темі з Інтернет джерел, використання середовища Microsoft Office.

На проміжному етапі роботи над проектом використовується метод взаємооцінювання, тестування, ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій.

Заключний етап. Учні представляють свій проектучнівська презентація. Проходить заключний етап оцінювання роботи, на якому використовуємо звіт, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Козубенко Олена Іванівна

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

м.Макіївка

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06 – 16.06.2012

Місце проведення тренінгу

м.Донецьк

Тренери

Стрига Марія Валеріївна