Портфоліо Козинець Ірини на тему "Як обрати майбутню професію"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Як обрати майбутню професію"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

15-16 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час вивчення розділу «РИНОК ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ТА ДОХОДИ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ» з економіки пропонується розглянути тему «Особливості ринку праці» та здійснити проект «Як обрати майбутню професію». Цей проект включає дослідження ринку праці; дослідження на «затребуваність» різних професій; визначать вартість навчання у вишах та можливу заробітну плату по їх закінченню; аналіз отриманих даних. Працюючи в групах учні збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо популярних на ринку праці професій. Учні за допомогою отриманих даних, аналізують інформацію та роблять висновок, на які професії на ринку праці зараз найбільший попит, та які професії будуть затребуваними через 5 років. Учні демонструють свої знання у формі вікі-публікації (блогу, інформаційного бюлетеня). Результати дослідження представляють батькам.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження проекту

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього проекту. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми відбувається обговорення ключового запитання, далі вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію, а також таблицю ЗХД, відбувається обговорення основних питань теми. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет і заповнюють при цьому для оцінки веб сайтів Контрольний список. В цілому оцінювання ґрунтується на вхідному оцінюванні знань за допомогою форми та спеціального завдання, виявлення навчальних потреб учнів, моніторингу процесу просування учнів по проекту, розуміння учнями процесу дослідження й оцінювання самостійності в роботі Форма оцінювання. Також оцінюється кінцевий продукт учня (wiki-стаття учня) за спеціальною формою.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 тиждень

Вчитель знайомить учнів та вчителів з майбутнім проектом за допомогою публікації, пояснює особливості роботи над проектом, правила оформлення, захисту проектів, проводить опитування серед вчителів та наводить рeзультати у вигляді діаграми, надає критерії оцінювання, допомагає учням організувати їхню роботу, збирає дозволи батьків на використання учнями Інтернету. Учні заповнюють таблицю «ЗХД», далі учні заповнюють організаційну діаграму. А потім відбувається демонстрація вчительської презентації, в якій представляється ключове питання: Чи потрібні професії людям? та оголошуються тематичні питання проекту: Як правильно обрати майбутню професію? Чи вибір тієї чи іншої професії може вплинути на життя людини?

2 тиждень

Відбувається поділ учнів на групи для роботи над проектом: «Журналісти», «Дослідники», «Аналітики», «Видавці». Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання:

• Учні «Журналісти» працюючи в групі створюють опитувальник, збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо професій, якими б хотіли оволодіти учні, за видом темпераменту та улюбленими предметами підбирають інші можливі професії учням, виділяють найбільш «популярні» виші за результатами опитування та визначають вартість навчання в них.

• Учні «Дослідники» досліджують ринок праці, визначають, які професії користуються попитом на ринку праці сьогодні, та які професії будуть затребуваними через 5 років.


• Учні «Аналітики» аналізують отримані дані та роблять висновок, при отриманні яких «перспективних» професій можна витратити найменшу кількість грошей на оплату навчання, при цьому бути затребуваним по закінченню вишу на ринку праці і при цьому отримувати достойну (високу) заробітну плату.

• Учні «Видавці» оформлюють результати проекту у формі wiki-статті.

Працюючи над проектом учні підбирають та аналізують матеріали за допомогою Інтернет – пошуку. Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Контрольним списком для оцінювання Інтернет-ресурсів. Також вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання учнівських робіт. Протягом усього проекту проводить консультації, корегує роботу, відстежує просування роботи над проектом.

3 тиждень

У групах кожний виконує призначену йому роль за принципом комфортності. По закінченню роботи кожної з груп отримані дані обробляють в єдине ціле,а вчитель корегує учнівську роботу (фасилітація). Учні створюють wiki-статтю з опублікованими результатами їхнього проекту. Також вони створюють мультимедійну презентацію та публікацію на тему «Ми обираємо професію…». Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується учнями. Проходить обговорення та оцінювання проекту. Вчитель аналізує пророблену учнями роботу, учні дозаповнюють таблицю ЗХД, робляться висновки.


Назва проекту

"Як обрати майбутню професію"

Автори проекту

Учні 11-В, ЗНЗ №1

Тема дослідження

Особливості ринку праці.

Проблема дослідження

Перед нами скоро постане проблема вибору майбутньої професії. Можливо варто вже сьогодні визначатися з тим ким ми хочемо стати? Важливо дізнатися які професії користуються попитом на ринку праці сьогодні і які професії будуть затребуваними через 5 років.

Гіпотеза дослідження

Якщо ми знатимемо, які професії користуються попитом на ринку праці сьогодні і які професії будуть затребуваними через 5 років, то зможемо зробити правильний вибір майбутньої професії.

Мета дослідження

Метою нашого дослідження є розглядання всіх аспектів для правильного вибору нашої майбутньої професії;

дослідити ринок праці, визначити, які професії користуються попитом на ринку праці сьогодні та які професії будуть затребуваними через 5 років.

Результати дослідження

Обговорили з учнями, що вибір майбутньої професії (вузу) це дуже важливе рішення в їхньому житті;

З'ясували, які професії на даний час їх цікавлять;

Дослідили ринок праці та визначили, які професії зараз користуються попитом на ринку праці та, які професії будуть затребуваними через 5 років;

З'ясували вартість навчання на "затребуваних професіях" у наших вишах;

З'ясували вартість оплати праці "затребуваних професій";

Обговорили з учнями перспективи вибору тієї чи іншої професії;

В ході обговорення допомогли учням визначитися з майбутніми професіями.

Висновки

Учні визначилися зі своїми майбутніми професіями і тепер разом з батьками вибирають вузи, в яких їхні діти здобуватимуть вибрану ними професію.

Корисні ресурси

http://tsn.ua/groshi/top-10-naybilsh-zatrebuvanih-profesiy-oseni-prodazhniki-v-trendi-a-popit-na-aytishnikiv-padaye-309538.html

http://www.radiosvoboda.org/content/article/976499.html

http://eastbook.eu/ua/2013/07/country-ua/ukraine-ua/top-5-profesiy-maibutniogo/

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Козинець Ірина

Фах, навчальний предмет

математика, економіка

Навчальний заклад

ЧНПУ

Місто\село, район, область

м. Чернігів

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.01.14-01.02.14

Місце проведення тренінгу

м. Чернігів, ЧНПУ

Тренери

Заворотинський А.В.