Портфоліо Козечко Наталі Петрівни за проектом "Палаючи жити чи тліючи існувати?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Палаючи жити чи тліючи існувати?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, українська мова, етика, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Палаючи жити чи тліючи існувати?» розрахований на учнів 7 класів і досліджує проблему визначення сенсу життя людини, основних рис щасливої людини на основі вивченого твору Олекси Стороженка «Скарб». У ході реалізації проекту учні виходять із звичного дидактичного середовища, виконуючи завдання, в яких відсутній єдиний розв’язок, навчаться вести дослідницько-пошукову роботу , працювати з додатковою літературою. Проект поєднує такі дисципліни, як етика, українська мова, інформатика. Таким чином навчальні предмети втрачають свій ізольований характер, користування знаннями та вміннями відбувається на рівні міжпредметних зв’язків. Учні розширять знання та вміння аналізувати образ-персонаж у різних життєвих ситуаціях, працювати в групах, добирати матеріал для проекту , систематизувати, робити узагальнення та висновки, навчаться випускати бюлетень, створювати презентації , удосконалять вміння писати вірші, твори, створять власний блог . У ході реалізації проекту будуть прищеплюватись високі моральні принципи. Також діти закріплять вміння працювати в програмі Power Point, Publisher, Excel.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Методи до початку проекту: дискусія та опитувальник для виявлення готовності учнів до проектної діяльності, обговорення основних запитань. Перегляд презентації вчителя та її обговорення. Використання «Асоціативного куща». Робота з таблицями «ЗХД». Інструменти до початку проекту: Опитувальник,тест /Опитувальник (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався). Таблиця «ЗХД»

Методи впродовж роботи над проектом: діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють шляхом використання форм само- та взаємооцінювання. Анкетування.). Блог учнів. Інструменти впродовж роботи над проектом: Анкета. Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки. Форма для оцінювання продуктів проекту. Письмові огляди, звіти. Журнали спостережень учнів.

Методи після завершення проекту: Демонстрація. Опитування. Робота з таблицями «ЗХД» Інструменти після завершення проекту: Рольова гра. Форма оцінювання публікації, презентації, блогу (продукту) Таблиця «ЗХД».

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель оголошує навчальну тему, знайомить учнів з особливостями методу проектів. Учням пропонується презентація вчителя щодо основних питань та завдань групам. Приклад презентації Вчитель допомагає об’єднати учнів в групи, враховуючи їхні бажання, пояснює, як в цьому навчальному проекті вони будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання. Завдання групам: Творча група: написати твори, власні вірші про щастя, сенс життя, скласти кросворд за оповіданням Олекси Стороженка "Скарб". Форма представлення результату: презентація. Соціологи: провести соціологічне опитування однолітків на тему: «Чи хотіли б ви такого щастя, як у Павлуся, для себе? ”. Форма представлення результату: діаграма. Пошуківці: знайти легенду та прислів'я про щастя, думки відомих людей про щастя та сенс життя; дослідити, в яких творах ще піднімалося питання сенсу життя, щастя людини. Форма представлення результату: учнівський блог. Для організації спілкування поза школою учням пропонується використання таких засобів, як спільне ведення учнівського блогу, на якому вони висвітлять результати своєї роботи та висновки, до яких дійдуть. Учні за допомогою вчителя складають план роботи групи, розподіляють обов’язки у групі. Змістовні запитання допоможуть учням в роботі над проектом. Учні проводять збір інформації про щастя, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом. Вивчаючи твір, учні аналізують образ Павлуся, дають оцінку його вчинкам, розмірковують над тим, чи хотіли б вони собі такого щастя. Одночасно проводиться опитування серед однолітків. Використовуючи засоби математики, зокрема електронні таблиці, проводиться аналіз опитування. Творчі діти мають можливість розвинути свої таланти: вони складають вірші, тести, кросворди, які в подальшому використаються на уроці для контролю знань. Найбільш цікавий матеріал збирається в публікацію, а також висвітлюється в засобах медіа, а саме на учнівському блозі. Вчитель консультує групи, згідно плану контролює послідовність виконання проекту. Заключний етап Останній урок – підсумовуючий. Він проводиться у вигляді диспуту для семикласників. На ньому учням пропонується заповнити Т-схему. Кожна з груп презентує свою роботу у форматі, який їм було запропоновано на початку проекту: учнівською публікацією, доповідь з використанням електронної публікації. Оцінювання роботи груп кожного проводиться за формами оцінювання та самооцінювання Вчительський буклет щодо роботи над проектом Список використаних джерел Форма оцінювання блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Козечко Наталя Петрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

План впровадження проекту

Навчальний заклад

Синельниківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6


Синельниківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6

Місто\село, район, область

м.Синельникове, Синельниківський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 09 лютого - 21 лютого 2015


Дати проведення тренінгу

09.02-2015 - 21.02.2015

Місце проведення тренінгу

Навчально-виховний комплекс №7

Тренери

Безуглова Наталія Миколаївна


Користувач:Bnn803