Портфоліо Ковш Світлани з теми "Сім Чудес світу та прямокутний трикутник".
Зміст
Назва проекту
Сім Чудес світу та прямокутний трикутник.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Геометрія, інформатика. Теми: «Трикутники», «Електронні презентації». Міжпредметні зв’язки – історія стародавнього світу.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Геометрія, інформатика. Теми: «Трикутники», «Електронні презентації».
Вік учнів, клас
7 клас, вік 13-14 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект учнів 7-го класу. Узагальнюючий урок з геометрії. Тема «Трикутники». Створення проекту в ході якого учні навчаться: зображати та знаходити на малюнках прямокутні трикутники, їх елементи, порівнювати та співставляти оточуючі предмети, аналізувати та систематизувати отримані знання про навколишній світ, визначати головне та складати план виконання роботи, прогнозувати майбутні події на основі тексту, створювати вікі-статтю та доповнювати її новими ідеями, співпрацювати однокласниками, аналізувати дані та отримувати результати для надання відповідей на тематичні запитання, вирішувати проблеми та приймати рішень по своїй проблемі. Проект буде оформлено за допомогою програм PowerPoint та Word. Передбачено усний захист та оформлення у вигляді вікі-статті.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Під час роботи над проектом учні навчаться: pображати та знаходити на малюнках прямокутні трикутники, їх елементи; співпраці з однокласниками;аналізувати дані та отримувати результати для надання відповідей на Тематичні запитання; вирішенню проблем та прийняттю рішень по своїй проблемі.
Учні зможуть здійснити наступне: засвоїти необхідний теоретичний матеріал з теми; порівнювати та співставляти оточуючі предмети; аналізувати та систематизувати отримані знання про навколишній світ; визначати головне та складати план виконання роботи; прогнозувати майбутні події на основі тексту; створити вікі-статтю та доповнювати її новими ідеями
Опис оцінювання
Для оцінювання роботи учнів я обрала:
1. контрольний список для визначення наявності та рівня попередніх знань;
2. контрольний список для само оцінювання роботи в групі;
3. контрольний список для взаємооцінювння;
4. форму оцінювання дописів та коментарів на вікі;
5. коментарі та відгуки (зворотний зв'язок від однокласників) щодо створення презентації;
6. контрольний список для презентації.
Діяльність учнів
До початку проекту кожна дитина отримала буклет по проектній роботі. Буклет.
Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом, основні цілі та завдання. Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережі Інтернет (перелік корисних сайтів, створення вікі-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет). Отримав від батьків дозвіл на відкриття скриньки дитини. Створив усі методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Модуль 3. Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми Провести дослідження оточуючих дитину предметів. Обрати серед них ті, в яких можна побачити прямокутний трикутник. Оформити свої дослідження у вигляді таблиці, побудувати діаграму в програмі Excel. Дослідити наявність прямокутного трикутника в Сіми Чудесах Світу.
Переглянути презентацію вчителя. Після перегляду учнівського проекту, створеного вчителем, учні отримують конкретні завдання. Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи. Провести опитування З-Х-Д. Розв’язування задач практичного змісту. Постановка проблемного питання.
Учні використовуватимуть Інтернет як інструмент для пошуку інформації (схема користвання Інтернетом), обміну думками, створення Вікі-статті.
Реалізація проекту.
1 урок: - діти отримують правила техніки безпеки роботи з комп’ютером та правила безпечної роботи в мережі Інтернет; - проводять особисті дослідження оточуючих предметів; - об’єднуються в групи та розподіляють обов’язки; - отримують завдання для створення проекті; - планують роботу групи.
2 урок: - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет. Діти знайомляться з поняттям про авторське право. Діти отримають форми для оцінки веб-сторінок та переходять до пошуку інформації у мережі Інтернет.
3 урок: – оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи (презентація з обраної теми).
4 урок: – перегляд вчителем, оцінка продуктів проектної діяльності учнів (самооцінка, взаємооцінка).
5 урок: – презентація продуктів проектної діяльності учнів, обговорення ключового та змістових питань, обмін думками, вибір найкращих творчих робіт.
Учнівська Вікі-стаття "Сім Чудес світу та прямокутний трикутник".
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Ковш
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики
Навчальний заклад
Чаплинська сш №1
Місто\село, район, область
смт Чаплинка, Чаплинський р-н, Херсонська обл.
Контактні дані
svetlanakovsh1@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19-23 червня 2012
Місце проведення тренінгу
м. Одеса
Тренери
Шевчук Лариса Петрівна, Скрипка Анна Володимирівна