Портфоліо Коваленко-Будянської Оксани з теми "Our planet is our home"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Наша планета - наш дім

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет- англійська мова; Другорядні предмети: географія, біологія, інформатика.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

В цьому проекті учні 7 класу досліджують різні теми, які стосуються проблем навколишнього середовища та пропонують свої варіанти вирішення проблем у навколишньому середовищі. Учні об’єднуються в групи, які працюють над своєю підтемою. Вони аналізують та порівнюють результати своєї проектної діяльності з результатами однокласників, дізнаються багато нової інформації щодо проблем, які виникають на нашій планеті. Під час виконання проекту учні удосконалюють монологічне та діалогічне мовлення з теми, активізують знання граматики(умовні речення, часові форми дієслів, питальні речення). Власні роботи вони оформлюють у вигляді мультимедійної презентації та захищають проект усно.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючиЗ-Х-Д таблицю та тест, розроблений вчителем . Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання(мозковий штурм), вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами скеровують своє навчання, відслідковують тенденції та здійснюють самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів.На другому тиждні вчитель пропонує online оцінювання для дітей, щоб дати їм можливість зрозуміти наскільки вони просунулись у вивченні цієї теми. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Вчитель запрошує учнів здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням остаточної презентації у мультимедійному вигляді.Після перегляду презентацій трьох груп, пропонується тест 1тест 2 на сприйняття матеріалу кожної групи, після виконання якого вчитель може зрозуміти наскільки дві інших групи оволоділи темою третьої.

Діяльність учнів та вчителя

1 етап. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження та заповнення учнями опитувальника Вхідний тест до вивчення теми , з допомогою якого визначається рівень знань учнів. Далі з допомогою мозкового штурму та таблиці З-Х-Д, учні працюють над питанням «Як людство повинно жити так, щоб дати змогу вижити наступним поколінням» Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительська презентація. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання та оголошення тематичних питаннь проекту: Як я можу зробити планету чистішою? Що можуть зробити учні нашої школи щоб допомогти тваринам, які зникають? Чому стає все складніше дихати? 2 етап. Під час дослідження учні об’єднаються в три групи. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів. •Перша група учнів проводить дослідження:Завдяки чому можна зробити планету чистішою?, працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження методів переробки сміття . •Друга група працює над проблемою захисту тварин, які знаходяться під загрозою, та вирішують, що можуть зробити учні школи, щоб захистити тварин, які знаходяться під загрозою. Третя –вирішує проблему забруднення повітря, та добирає засоби вирішення цієї проблеми . Учні розглядають план і обговорюють проект. Щоб виробити внутрішню мотивацію необхідності вивчення теми методом проектів. В основі проекту проблема пошуку інформації в Інтернеті та друкованих виданнях, вміння працювати з нею, аналізувати її та робити висновки. Учасники проекту використовують комп’ютер не тільки для механічного набору тексту, а й як джерело необхідної інформації. Ефективно застосовують комп’ютерні програми (Microsoft Power Point, Microsoft Publisher, Microsoft Word). 3 етап. Працюючи в учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу у вигляді групової презентації 1групової презентації 2групової презентації 3. Результати своєї роботи представляють на обговорення, відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень, рівень розвитку навиків мислення високого рівня. Проект надає можливість учням проявити власні вміння і навички різного рівня: видокремлення отриманих знань з різних джерел інформації, демонстрація власних досягнень через створення колективних слайдових презентацій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коваленко-Будянська Оксана Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель англійської мови

Навчальний заклад

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 І Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

Місто Харків

Контактні дані

e-mail: budyanskij@ukr.net;

ksunya040177@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25 - 29 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Харківський педагогічний ліцей № 4

Тренери

Карікова Євгенія Георгіївна

Короп Юлія Володимирівна