Портфоліо Київська Русь

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Київська Русь наприкінці x- у першій половині XI ст.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

7 клас,12 років.

Стислий опис проекту

Проект з теми: «Київська Русь наприкінці x- у першій половині XI ст.» проводиться у 7 класі. Учні займаються пошуковою діяльністю, працюючи у групах, аналізують, систематизують дібраний матеріал. Продуктами діяльності учнів будуть усні повідомлення та презентація за даною темою.

Повний План вивчення теми

план шаблон

Навчальні цілі

1. В учнів будуть формуватися навички створення презентацій;

2. Учні зможуть описувати видатні пам’ ятки архітектури та образотворчого мистецтва Київської Русі;

3. В учнів будуть формуватися уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість повсякденного життя представників різних верств населення Київської Русі;

4. Учні зможуть визначати передумови та історичне значення запровадження християнства;

5. В учнів будуть формуватися уміння складати характеристики історичних постатей як особистостей і державних діячів.

=Опис оцінювання= На початку проектної діяльності проводиться опитування та історичний диктант з теми «Виникнення та розвиток Київської Русі. Учні оцінюють веб-сторінки за відповідною формою. Впродовж роботи оцінюється своєчасність виконаної роботи,логічність викладання матеріалу,джерела інформації,творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілям результату роботи. Для виконання робіт учнями розробляються дидактичні матеріали. Наприкінці роботи над проектом оцінюється демонстрація результатів проекту за критерієм оцінювання учнівських робіт.

Діяльність учнів

На підготовчому етапі : вчитель обговорює з батьками учнів питання, пов'язані з проведенням проекту, використанням домашніх комп'ютерів, доступу до Інтернету, скласти список батьків, бажаючих надати будь-яку допомогу. Вчитель складає список необхідного обладнання (фотокамера, сканер, диктофон тощо) і використання комп'ютерів, бібліотеки , підготовлює необхідні книги та електронні матеріали, формує підбірку веб-сайтів по темі проекту. Вчитель проводить підготовчі заняття зі школярами - учасниками проекту. Вчитель продумує заохочення та призи учасникам проекту. Вчитель запрошує на презентацію проекту представників шкільної редколегії і батьків, вчителів школи, поміщає статтю про навчальний проект на шкільному сайті. Вчитель визначає порядок зберігання файлів учнів на шкільному комп'ютері та доступу до них. Вчитель та учні продумують тріаду питань: основоположні питання, проблемні питання, навчальні питання, розподілити проблемні питання між учнями; вчитель збирає матеріал в допомогу проведення проекту. Далі вчитель формує групи за бажанням. Перша група дітей характеризує господарське життя Київської Русі. Друга група описує політичний устрій держави. Третя група створить презентацію на тему «Культура Київської Русі ». Перед вивченням теми вчитель перевіряє знання учнів з теми «Виникнення та розвиток Київської Русі » за допомогою історичного диктанту.

Впродовж роботи над проектом за допомогою презентації діти дізнаються про метод проектів. Переглянувши презентацію, учні ознайомлюються з темою проекту «Київська Русь наприкінці X – у першій половині XI ст. »і обговорюють ключові та тематичні запитання знайомляться з критеріями оцінювання учнівських робіт. Кожна група отримує тематичні та змістові запитання і критерії оцінювання учнівських робіт. Вчитель проводить консультації після уроку. Вчитель на уроках проводить опитування, надає завдання для виконання за темою проекту та обговорює з учнями форми представлення результатів навчальної діяльності. Вчитель запросить шкільну пресу для висвітлення роботи над проектом. Вчитель та учні оцінять проведену роботу (самооцінка вчителя, самооцінка учнів, відгуки учнів, опитування батьків). Вчитель проводить обговорення та виставляє оцінки за результатами навчальної роботи.

На заключному етапі Учні кожної групи захищають презентацію на останньому уроці теми за бланком оцінювання. Вчитель підводить підсумки, продумує план наступних робіт, розсилає подяки всім, хто допомагав у проведенні проекту, видаляє непотрібні файли зі шкільного комп'ютера, повертає обладнання, книги, організовує презентацію підсумків проекту для керівництва школи, заохочує учнів, що відзначилися.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Володимирівна Горб

Фах, навчальний предмет

Посада вчитель історії


Навчальний заклад

Новосвітська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Смт.Новий Світ, Старобешівський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012-18.08.2012

Місце провведення тренінгу

Новосвітська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Борюшова Олена Олексіївна