Портфоліо Кишкан Світлани Іванівна з теми "Погляд крізь вікна через роки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Погляд крізь вікна через роки

Інформатика Іноземна мова Математика

Ознайомлення з поняттям операційної системи (ОС). Функції та склад операційної системи. Поняття інтерфейсу ОС. Різні види інтерфейсів.

9 клас


Повний План вивчення теми

План вивчення теми


План реалізації

Учасникам проекту пропонується дослідити, як з плином часу змінювалась ОС Windows. Для цього учні обʼєднуються у 4 дослідницькі групи, які мають конкретні завдання: дослідити хронологію виникнення версій Windows, показати, як змінювався зовнішній вигляд операційної системи, визначити, скільки потрібно вільної памяті на диску для тієї чи іншої версії Windows і зясувати, якій з версій ОС Windows надають перевагу вчителі та учні нашої гімназії. Результатом роботи будуть створені учнями публікація (І група), презентація (ІІ група), веб-сайт (ІІІ група) і діаграми та графіки популярності різних версій ОС Windows серед школярів та викладачів нашої гімназії (ІV група). В нашому проекті перед учнями стоять такі завдання: • Дослідити хронологію ОС Windows • Як змінювався інтерфейс ОС з часом • Потрібна кількість вільної дискової пам’яті для різних версій ОС Windows • Дослідити, яка з версій ОС Windows є найбільш популярною серед учнів та вчителів нашої гімназії.

Навчитись працювати у програмі, MS Publisher. З її допомогою створювати інформаційні матеріали – публікацію та веб-сайт. Навчитись проводити анкетування, статистичну обробку даних, робити висновки, логічно мислити, оформляти результати досліджень та їх представляти. Створивши мультимедійну презентацію, інформаційний бюлетень та веб-сторінку. Учні зможуть: 1) Вдосконалювати вміння аналізувати інформацію. 2) Вдосконалювати навички планування діяльності. 3) Складати примітивні анкети для опитування. 4) Організувати популяризацію проекту. 5) Вдосконалювати навички роботи з даними та формулами у програмі Excel. 6) Працювати з програмним забезпеченням MS Power Point, MS Publisher створюючи публікацію, веб- сторінку, презентацію. 7) Вдосконалювати навички усного мовлення та розвивати в собі комунікативні якості.

Опис оцінювання

Учні будуть оцінюватися протягом всього проекту. Оцінювання публікації Оцінювання вікі-статті Оцінювання презентації Оцінювання веб-сайту Самооцінювання учнів Опис оцінювання і діяльність учнів

Діяльність учнів

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію учням про метод проектів та навички 21 століття сторінка 1 сторінка 2. Перед тим, як вчитель запропонує учняв взяти участь у проектів йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті [1]. Початком роботи над проектом буде опитування опитувальник для учнів. Учні ознайомлюються та вчаться заповнювати лист-дозвіл на використання ресурсів із мережі Інтернет лист-дозвіл.

День1 Представлення проекту з учительської презентації (див. файл «презентація учителя»[2]), виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у вигляді таблиці З-Х-Д [3], відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування та тестерів, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. День2 Учні формують групи • Почати “мозковий штурм” пошуку можливих тем для дослідження.

День 3,4 • Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, а не тільки запропоновану вчителем. • Пошук матеріалів в Інтернеті та збір інформації з друкованих джерел.

День 5 • Консультації з вчителями інформатики, математики щодо викладення та оформлення матеріалів.

День 6,7 • Учні створюють тексти для статей, слайдів, анкети проводять опитування. • Учні обговорюють попередні результати

Дні 8,9 • Учні створюють у MS PowerPoint – презентацію, MS Publisher - інформаційні бюлетень та веб-сторінку

День 10 Учні презентують свій кінцевий продукт. Кожні групі відводиться 7 хвилин Вікі-стаття учнів з теми "Погляд крізь вікна через роки"

Публікація учнів сторінка 1 сторінка 2.


Відомості про автора

Кишкан Світлана Іванівна вчитель інформатики Чернівецької гімназії №7


kishkansv@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-17 серпня 2012р.

Місце проведення тренінгу

Чернівецька гімназія №7

Тренери

Тумак Антоніна Феодосіївна

Романчук Тетяна Миколаївна