Портфоліо Кирилової Юлії Сергіївни на тему:"Домашні улюбленці"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Домашні улюбленці
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Проект виконано у межах виховної діяльності групи продовженого дня. Задіяні предмети: природознавство, українська мова , образотворче мистецтво, інформатика.
Вік учнів, клас
1 клас, 6-7 р.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект в групі продовженого дня для учнів 1-го класу.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом учитель створює різні форми для форму.чого оцінювання, та разом з дітьми заповнює їх:
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
1 день
І етап
«Занурення» в проект
Учні переглядають Учительську презентацію,
Учительський буклет стор.2 підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. Вчитель розповідає, що таке проект, становить проблему, яка підвищить інтерес до роботи, надає допомогу у створенні груп, виборі відповідальних у кожній групі (при створенні груп враховуються особливості та нахили учнів, ролі кожного члена групи розподіляються в залежності від особистих якостей). Учні знайомляться з метою та завданнями проекту, з чітко визначеним очікуваним кінцевим результатом, з критеріями оцінювання проекту.
2-3 день
ІІ етап
Планування
Учні кожної групи вибирають тему, за якою будуть збирати дані (Собачки, Котики, Хом’ячки, Папужки, Рибки). Кожна група розповідає про свого героя; визначає про що повинен подбати хазяїн, щоб його домашнім улюбленцям було зручно й комфортно у людській оселі; знаходять цікаві факти про тварин групи. Джерела інформації: підручники, енциклопедії, довідники, Інтернет та інші джерела інформації. Вибір способу представлення кінцевого результату діяльності: створення сторінок книги «Наші домашні улюбленці». Вчитель надає необхідну консультативну та організаційну допомогу (поради з вибору роботи кожній групі, нагадує учням про відведений час, розповідає про спосіб подання кінцевого результату, надає критерії оцінки результатів роботи).
3-8 день
ІІІ етап
Пошук інформації
1. Самостійна робота груп по виконанню завдань. Вчитель надає допомогу в поточній пошуковій та практичній роботі (на прохання). Дає додаткові завдання, коли у учнів виникає в цьому необхідність; надає індивідуальні консультації. 2. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації. 3. Читання творів про домашніх тварин 4. Працюючи в малих групах учні аналізують матеріал за обраними критеріями, знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації.
8-9 день
ІV етап
Підготовка учнями звіту про виконану роботу.
1.Аналіз отриманої інформації, формулювання висновків. Учні готують матеріали для презентації проекту. Вчитель контролює. Надає консультативну допомогу. 2.Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням. 3.Учні створюють публікації. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту.
10 день.
V етап
Презентація
Відкритий звіт учасників проекту про виконану роботу. Кожен учасник проекту презентує свою роботу.
VІ етап
Оцінка результатів роботи.
Учні оцінюють індивідуальний внесок кожного члена групи в реалізацію проекта, в цілому групи, проводиться самооцінювання, аналізуються досягнуті результати, причини успіхів і невдач. Вчитель бере участь в колективному аналізі та оцінці результатів проекту. Проводить рефлексію.