Портфоліо Кацалап Лариси з теми "Загальні відомості про Інтернет"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Загальні відомості про Інтернет

Назва проекту

Безпечний Інтернет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи роботи в Інтернет, інформатика, комп’ютерні системи та мережі

Вік учнів, клас

Роботу виконували учні 10 класу

Стислий опис проекту

Проект проводиться з учнями І курсу, які навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору» . Тема проекту «Безпечний Інтернет». Цей проект проводиться для поглибленого вивчення теми «Загальні відомості про Інтернет». Основні види діяльності учнів: збір, аналіз інформації, створення Excel-документів, презентацій. Результатом їхньої роботи буде спільна вікі-стаття, в якій буде запис з описом проекту і списком посилань на учнівські роботи.

План вивчення теми

План проекту

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Для визначення що саме вони знають про мережу Інтернет, послуги та небезпеки в мережі, відбувається опитування з використанням Діаграми та таблиці З-Х-Д. Форма Контрольний список для презентації використовується для допомоги їм у розробці та створенні мультимедійної презентації за високими вимогами і стандартами. Форми оцінювання презентації використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити їх до оцінки учителя. До закінчення створення презентацій призначаються спеціальні консультації з вчителем та одногрупниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Форма оцінювання для блогу використовується учнями для самооцінювання блогів та описує критерії для ведення блогу. Форма Контрольний список для блогу допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання власних записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Цю ж форму ми використовуємо для оцінювання кінцевого продукту-блогу. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення статей вікі. Використання Журналу досліджень, впродовж вивчення теми, можна застосувати для щоденного контролю. Проведення круглого столу дасть учням можливість ознайомитися з думками та пропозиціями інших та оцінити вклад кожного учня в роботу групи.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту вчитель знайомить учнів, батьків та колег з методом проектів за допомогою буклету.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


На уроці за допомогою презентації учні дізнаються про тему проекту через постановку проблемної ситуації. Після чого ключове та тематичні питання мотивують їх на розв’язання поставленої задачі. Після перегляду презентації учням пропонується вхідне оцінювання у формі З-Х-Дта Діаграми. На основі отриманих даних учням потрібно: 1. Проаналізувати і скласти характеристику основних послуг мережі Інтернет. документ. 2. Провести анкетування «Я та Інтернет» учнів ЦПТО з метою дослідження використання Інтернет-ресурсів підлітками. 3. Створити презентацію та вікі-статтю про безпечне користування Інтернетом. Учні об’єднуються в групи в кожній групі є історики, дослідники, статисти, журналісти: Історики-знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про історію виникнення мережі Інтернет, протоколи мережі, систему адресації ПК в мережі. Дослідники-здійснює пошук інформації про найбільш використовувані ресурси в мережі Інтернет. На основі аналізу й узагальнення будують діаграми. Статисти-проводить анкетування на тему «Я та Інтернет». На основі аналізу анкети створюють презентацію. Журналісти-здійснює пошук інформації про керування безпекою в мережі та можливі способи захисту від негативного впливу. Розробляють презентацію про безпечне користування «Правила безпеки в мережі Інтернет» Під час підготовки проекту з метою заохочення учнів до самостійного виконання власної роботи їх необхідно ознайомити із матеріалами про авторське право. Для того щоб навчити своїх учнів ставитись критично до всіх розміщених в Інтернеті ресурсів попередньо створюється список рекомендованих джерел, які можна використати під час підготовки проекту. Результатом роботи над проектом буде вікі-стаття На просторах Інтернету! Для зворотнього звязку між вчителем та учнями використовується [блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кацалап Лариса Миколаївна

Фах, навчальний предмет

викладач інформатики, інформатика, основи роботи в Інтернет

Навчальний заклад

ДПТНЗ "Переяслав-Хмельницький ЦПТО"

Місто\село, район, область

м.Переяслав-Хмельницький,Київська область

Контактні дані

електронна пошта:Larisakacalap@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.06.2013-29.06.2013

Місце проведення тренінгу

м.Вінниця

Тренери

Шевчук Лариса Скрипка Ганна